Dés Kemény Csicsergők KIFOR
0 0
Read Time:53 Second

Az idei tavaszon is folytatják sikersorozatukat a dési sportiskola röplabdázói. A dési iskolás klub képviselői minden esztendőben kitesznek magukért, szinte sorozatban nyerik az országos bajnoki címet. Így történt a napokban is, amikor a Désen rendezett országos kadett bajnokság döntő tornáján a sportiskola első helyen végzett. Victor Lazăr edző fiatal tanítványai minden ellenfelüket legyőzték, legnehezebb feladatuk az elmúlt három év nyertesével, a Bukaresti Mihai I CTF alakulatával volt, de amellyel szemben biztosan nyertek 3-1 arányban. A sétatéri Petru Stăvariu sportcsarnokban rendezett torna többi ellenfeleivel nem volt semmi problémájuk a hazaiaknak, akik a Kolozsvári Viitorul (3-1), Bukaresti CSM, (3-0), a Bákói CSŞ (3-0) és a Maroshévizi CSŞ (3-0) együtteseit is legyőzték.

A bajnokoknak kijutott   érmek átadásán jelen volt Costan Morar Dés polgármestere is, a helyi sport lelkes támogatója, aki külön gratulált a röplabda sikerkovácsainak.

Május 18-22 között a sportiskola az ifjúsági korosztály legjobbjainak országos döntőjében is érdekelt, újabb lehetőség az idei mérleg javítására.