Edzenek a bányászok
Javában készülnek a tavaszi rajtra a Liga 3-ban szereplő Désaknai Minerul 1947 labdarúgói.
Társadalmi és kulturális havilap
Javában készülnek a tavaszi rajtra a Liga 3-ban szereplő Désaknai Minerul 1947 labdarúgói.
A nemrég felújított és hétvégén átadott Lászlóffy-házban lesz a székhelye a nemsokára megalakuló Szamosújvári Múzeumi Központnak, melynek úgy az új, mint a régi helyszínen lesznek kiállító termei, mert a Karácsonyi-házat nem akarják teljesen kiüríteni.
Sietnek a szokásos téli felkészüléssel a szamosújvári Atletic Olimpia női labdarúgócsapat tagjai. Ha más években csak január végén láttak hozzá a munkához, az idén már e hónap közepén elkezdték az edzéseket a sétatéri stadion környékén.
Miután ezen a télen nem kevesebb mint nyolc labdarúgó távozott a Dési Unireatól, a hétvégén, végre, érkezett egy szamosújvári születésű játékos.
Az 1568. január 13-i tordai országgyűlés nem csak saját korában számított kiemelkedő mérföldkőnek, igencsak időszerű mai szemmel nézve is, hiszen Erdély ezen a napon példát mutatott a világnak vallási türelemből és lelkiismereti szabadságból – hangsúlyozta Nagy János államtitkár szombaton Kolozsváron.
A Liga 2-ben aktiváló csapatok közül elsőként kezdték, január 5-én, a téli felkészülést a Dési Unirea labdarúgói.
Az A1 röplabdabajnokság visszavágója a szakszövetség döntése alapján január 14-én, vasárnap kezdődik, de a Dési Unirea már január 12-én pályára lép.
Kolozsvár/Marosvásárhely, 2024. január 4., csütörtök (MTI) – Végső búcsút vettek csütörtökön Kovács András Ferenctől pályatársai, barátai és tisztelői, a Kossuth-díjas erdélyi magyar költőt a marosvásárhelyi református temetőben kísérték utolsó útjára.
Nem éppen rózsás a helyzet a Dési Unirea háza táján. Miután a Liga 2 őszi menetét katasztrofálisan zárták Dragoş Militaru edző tanítványai, kezd szűkülni a játékoskeret is. Egyre több labdarúgó hagyja el a Szamos parti alakulatot.
Várakozással, reménységgel telve állunk 2024 küszöbén, bízva abban, hogy megújult energiával, életerővel, lendülettel láthatunk feladatainkhoz – mondta Novák Katalin köztársasági elnök a közmédia által közvetített újévi köszöntőjében, a Himnusz elhangzása után hétfőn.