szabadnapos rendőrség győzelem
0 0
Read Time:1 Minute, 48 Second

A labdarúgó Liga 2, második fordulójában a Dési Unirea FC idegenben, a Temesvári Ripensia otthonába lépett pályára. A végeredmény 0-0 volt.

A temesvári mérkőzésre a csapatot elkísérte lelkes kis szurkolótábora a Brigada Someșeană is.

A nyitányon hazai pályán elszenvedett találkozó után sokan nem adtak sok esélyt a Szamos partiaknak, de el kell mondjuk Dragoş Militaru edző tanítványai okosan és nagy ambícióval játszottak.

A mérkőzést a hazaiak uralták, eredmény nélkül. Az Unirea védői sikerrel ellenálltak a temesvári rohamnak, minden beívelt labdát hárítottak, a nyáron érkezett Dragoş Răileanu pedig kitűnően védett. A Ripensia nagy gólhelyzetei Denis Golda, Valeriu Matriţchi és Cristian Pădurariu nevéhez fűződtek, az utóbbi kétszer is veszélyeztette a vendégek kapuját.

Az Unirea első komolyabb gólhelyzetét a 37. percben jegyeztük, amikor Ionuţ Frăsineanu pár centire küldte a labdát, a tehetetlen temesvári hálóőr kapuja mellett.

A désiek a mérkőzés hajrájában elpuskáztak egy óriási gólhelyzetet a volt vasutas Ionuţ Rus személyében, aki a 81, percben akár eldönthette volna a szoros találkozó sorsát.