Mezőség ma Olimpia
0 0
Read Time:1 Minute, 19 Second
CS Unirea Dés – Steaua Bukarest / fotó: CS Unirea Dej

Amint azt már e hét elején jeleztük a Dési Unirea röplabdázóira nehéz feladat vár a Steaua elleni mérkőzésen. A hétközi 18. fordulóban lebonyolított találkozót végig a bukarestiek uralták és amint a szettek eredményei is mutatják, a hazaiaknak csupán a harmadikban sikerült megközelíteni a táblázat második helyét elfoglaló alakulatot. Az összecsapást egy jó óra alatt megérdemelten nyerték a vendégek 3-0 arányban, valósággal lehengerelve a dési gárdát, amely erősebb ellenféllel szemben minden alkalommal másodszerepet játszik.

Az Unireanak nem ment a játék és amikor a csapat erőssége, Andrei Grigoraş gyenge napot fog ki, sehogy sem sikerül jó teljesítményt nyújtani. Szerda este így is történt, Grigoraşnak csak két pontot sikerült szerezni, ami ritkán fordult elő ebben a bajnokságban. A múlt hétvégi bukaresti fárasztó utazás is befolyásolta a désiek szereplését, akik sorozatban második csúfos vereséget könyvelték el, igaz a hazai röplabdasport két élenjáró együttesével szemben. A szerdai mérkőzésen az Unirea legjobb játékosa Curuia Pop Vasile volt, de ő is csak 6 pontot gyűjtött be, ami édes kevés volt egy esetleges sikerhez. A Steauatól Peţa Mircea Paul remekelt 16 ponttal, de máskor ő is eredményesebb volt. Úgy látszik, egyik féltől sem magaslott ki valaki, általában a minimálist nyújtották, azzal a megjegyzéssel, a „katonák” tudták mit akarnak.

A hétvégi 19.  fordulóban az Unirea nem utazik messze, a közeli Zilahon játszik az idei évadban nem éppen jól szereplő CSM- Lapi Dej alakulatával szemben. Ott talán több esélyük van.