Mezőség ma Olimpia
0 0
Read Time:1 Minute, 20 Second
Tahiri (a kép illusztráció) / fotó: Riti József Attila

A Liga 1, harmadik fordulójában, a Kolozsvári CFR hazai pályán fogadta a Târgoviștei Chindiat és 1-0 arányú győzelmet aratott. A mérkőzés egyetlen gólját Alibec szerezte az 51. percben. Érdekességként elmondható, hogy a CFR marad az egyetlen csapat, melynek maximális pontszáma van, a harmadik forduló után és ezen a hátramaradt mérkőzések sem változtatnak.

A mérkőzés kezdetén a vasutasok hamar átvették az irányítást, de az első komolyabb helyzetig egészen a 20. percig kellett várni, mikor Omrani az Alibectől érkezett labdát Tahiri fejére helyezte, aki kapura fejelt, de az ellenfél kapusát, Moldovant vette célba.

A második félidő is a hazaiak irányításával kezdődött és a 46. percben Omrani személyében átvehették volna az irányítás, de a francia lövése pontatlan volt.

A mérkőzés első gólja az 51. percben érkezett, amikor Camora beadását Alibec tolta a hálóba (1-0).

A 73. percben Șerban a tizenhatos előtt elkaszálta Petrilat és szabadrúgást ítélt a játékvezető. A szabadrúgást Petrila végezte, de a játékszer elszállt a kapu felett.

A találkozó 84. percében újabb gólhelyzetet könyvelhettünk el a CFR oldalán, amikor Hoban eredménytelenük próbálkozott egy távoli lövéssel. Egy perccel később, a tizenhatos széléről Petrila lőtt kapura, de a Chindia egyik védője résen volt és szögletbe hárított.