Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 37 Second
Costache a gólszerző / Fotó: Riti József Attila

Sorozatban a hetedik kapott gól nélküli győzelmét könyvelhette el a Kolozsvári CFR a hétvégi fordulóban. A kolozsvári csapat ellenfele a CS Mioveni volt, melyet 1-0-ra győzött le Costache, 36. percben szerzett góljával.

A mérkőzést mindkét csapat óvatosan kezdte, így az első gólhelyzetre egészen a 18. percig kellett várni, amikor Sigurjonsson a tizenhatos széléről lőtt kapura, a labdát azonban szögletbe hárította az ellenfél védelme.

A vendégek válasza egy perccel később érkezett, amikor Șerbănică indította Blănarut, de az utóbbi lövése elkerülte a hazaiak kapuját.

A 21. percben Blănaru használhatta volna ki a vasutas védelem hibáit, lövését azonban könnyen védte Hindrich Otto, kolozsvári hálóőr.

A 23. percben egy újabb kolozsvári helyzetet könyvelhettünk el. Debeljuhot indították a bal felén, aki egy pazar mozdulattal próbált gólt szerezni, de résen volt az ellenfél kapusa.

A 32. és 34. percben a Mioveni is összehozott két komolyabb akciót, de a CFR játékosai mindkét alkalommal résen voltak.

A 36. percben Sigurjonnson végzett el egy szögletrúgást, amit Scarlatache egészen Costacheig hárított, aki tizennyolc méterről a mioveni kapuba lőtte a labdát (1-0).

Szünet után a mérkőzés két kolozsvári helyzettel folytatódott, a 47. percben Sigurjonnson, az 57. percben pedig Omrani lőtt kapura, az eredmény azonban nem módosult.

A találkozó 65. percében a CFR megnyomta a féket és a mérkőzés hátralévő perceiben az eredmény megőrzésére koncentrált.