Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 40 Second

Megállíthatatlan a Dési Szamos a Liga III. tizedik csoportjában. Egy katasztrofális kezdet után (három véresség az első három fordulóban) Dan Şomcherechi edző tanítványai valósággal megtáltosodtak és sorozatban négy találkozót nyertek, ami igazi bravúrnak számít a nemrég alakult klub történetében.

A 7. menetben Nagysomkúton játszottak, ahol ellenfelük az idényt nem a legjobban kezdő Progresul volt. A máramarosi helység felújított stadion pályáján lebonyolított összecsapáson nem kevesebb mint öt gólt láthatott a népes szurkolósereg (sokan Désről és a közeli Nagybányáról jöttek). A Someşul labdarúgóinak nem volt könnyű meccsük, ezt mindenki tudta, hiszen a hazaiak eddig még nem nyertek és ezért sokat vártak a hétvégi mérkőzéstől. A désiek aránylag korán, a 22. percben megszerezték a vezetést Marius Ionescu révén, de szünetig a hazaiak kiegyenlítettek Paul Batin 36. percben elért találatával. Alig kezdődött meg a második félidő és az 55. percben a vendégek újból vezetéshez jutottak Stephan Ferhaoui harminc méteres bombalövésével. A nagysomkútiak nem tudtak belenyugodni egy újabb vereségbe és egyre jobban hajtottak, míg a 72. percben az élvonalat is megjárt (többek között a CFR 1907-nél is szerepelt) 34. esztendős Paul Batin újból betalált Dorin Farcaş kapujába. Nem tartott sokat az öröm, mert a 83. percben Raul Cristea végleg megpecsételte a Progresul sorsát. A Someşul 3-2 arányban megérdemelten nyert Nagysomkúton.

Amire még felfigyeltünk, nagyon sok szabálytalankodás, gáncsolás jellemezte a párharcot, Paul Adrian nagyváradi játékvezető többször is elővette a sárgalapot, de kiállításra azért nem került sor. A désieknek ez volt sorozatban a negyedik sikerük, ami biztató jel a további szerepléshez.

A Liga III. tizedik csoportjának többi eredménye

Minaur Nagybánya – Félixfürdői Lotus 1-3

Szilágysomlyói Sportul – Nagyváradi Atlétikai Club

Zilhai SCM – Kolozsvári CFR II 1-0

Nagyváradi Luceafărul – Szatmárnémeti CSM 1-4

1 Lotus Băile Felix760119 – 5 (14)18WWWWW
2 Minaur Baia Mare751118 – 8 (10)16WWDWL