Dés Kemény Csicsergők KIFOR
0 0
Read Time:59 Second

Nem ülnek tétlenül ezen a nyáron a szamosújvári Teniszklub tagjai. A hazai versenyeken kívül több külföldi megmérettetésen is részt vesznek. A múlt napokban, például, egy bulgáriai meghívásnak tettek eleget. Hét szamosújvári sportoló részt vett az Albena Open 2021 amatőrők számára kiírt tornán. Az erdélyi küldöttségből a legjobban Florin Popean szerepelt, aki a hetes szinten első helyen végzett. A szamosújvári sportoló a döntőben 6-0,6-4 arányban nyert az ugyancsak romániai ifj. Marian Cucu ellen. A Szamosújvári teniszezők közül kitűnt Boros József is, a szamosújvári Teniszklub oktatója, aki a negyeddöntőben szoros küzdelem után maradt alul a hazai Markov Rosennel szemben, miután  az első szettet ő nyerte 6-1 arányban. Ugyancsak a negyddöntőben mondott  búcsút a versenyzéstől Paul Mahalean, Szamosújvár alpolgármestere is, aki 2-6, 3-6 arányban vesztett a román Marian Cucuval szemben, aki a fináléban éppen a nyertes Florin Popeanutól kapott ki.

A bulgáriai nemzetközi tornán a győzteseket oklevéllel és serleggel jutalmazták az Albena Open 2021 szervezői.

A közelmúltban a Rotary Klub gyermekek számára szervezett tenisztornát a sétatéri teniszpályán, ahol Adorean Róbert, a Kemény Zsigmond Elméleti Líceum IV. osztályos tanulója az első helyet foglalta el a 10-11 éveseknek szánt korosztályban.