Dés Kemény Csicsergők KIFOR
0 0
Read Time:1 Minute, 38 Second

A Dési Someşul, a Liga III, 10. fordulójában a Szilágysomlyói Sportul otthonában aratott 2-1 arányú győzelmet.

Ki gondolta a bajnokság első három fordulója után, hogy a III. liga tizedik csoportjában a ballábbal kezdő Dési Someşul kilenc menet után az első helyeken tanyázik, sőt mi több veszélyezteti az éllovast is. Dés kisebb csapata igazi bravúrt ért el az idény kilenc fordulója után, amikor elhelyezkedett a táblázat harmadik helyére és sok esélye van a második, sőt az első hely megszerzésére is.

A hétvégi mérkőzésen kellemes meglepetést okozott, méghozzá Szilágysomlyón, ahol a vendégegyüttesek igazán nem szereznek pontot vagy pontokat. Megérdemelten vitte el a három pontot a Magura hegy lábánál levő stadionból a dési együttes, különösen a középpályán mutatott fölénynek köszönhetően. Minden támadás onnan indult a vendégeknek, meg aztán a védelem is állta a sarat, kivéve a 40.percben történt megingást, amikor a 35 éves több romániai, kazahsztáni és bolgár klubokat is megjárt tapasztalt Gueye Mansour megszerezte a szilágysági gárda vezetését. Szünet után még jobban hajtottak a désiek és az 50. percben a Someșul „gólzsákja”, a szerb Stephan Viszics kiegyenlített. Ezután is a vendégek támadtak többet, kipipálva két tiszta gólhelyzetet, és végül a hosszabbítás utolsó percében, megszerezte a győzelmet amikor David Ciurcui talált be a Sportul kapujába. A gól előtt két perccel a vajdahunyadi Raul Sebastian Bădărău játékvezető két sárgalap miatt kiállította a dési Raul Cristea középpályást és tíz emberben hagyta a vendégeket. Ennek ellenére a Someşul mindhárom pontot hazavitte, ami ugyanakkor sorozatban a hatodik sikert jelentette.