Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 28 Second

Lassan, de biztosan kezd belelendülni a játékba a Dési Unirea röplabdacsapata. A nyáron gyökeres változásokon átment – edzőcsere, újoncok leigazolása stb. – együttes hétről hétre egyre sikeresebben szerepel az élvonalban és négy forduló után már elhelyezkedett a táblázat harmadik helyére a bajnoki címre esélyes Galaci Arcada és a Dinamó alakulatai mögé. Igaz, eddig aránylag gyengébb csapatok ellen léptek pályára (Universitatea, Temesvári USV, Rapid), de általában megmutatták fölényüket és lelkesedésből is kitűntek. Igy történt a hétvégi menetben is, amikor Ovidiu Tămaş edző tanítványai a sétatéri sportcsarnokban a neves Bukaresti Rapidot fogadta, amely mostanra már csak az emlékekből él, de azért Désen is megmutatta erényeit, azaz szoros küzdelemben maradtak alul és amint a szettek eredményei is mutatják nem adták meg könnyen magukat.

Sziporkázó játék után az Unirea 3-0 arányban nyert, de voltak pillanatok, amikor a fővárosiak megközelítettek a désieket. Mindjárt a meccs elején a hazaiak egyik legtapasztaltabb röplabdázója Andrei Grigoraş megsérült és el kellett hagynia a játékteret, ami kissé  megnehezítette  a hazaiak dolgát, akik  túljutottak a kellemetlen helyzeten és tovább hajtottak, megszerezve az  idény harmadik győzelmét. Grigoraş hiányában az Unirea legjobbja ezúttal Silviu Suson volt, aki a vasutasok elleni mérkőzésen 17 pontot szerzett csapatának. A Rapidtól Tudorel Farcaş nevét említjük 15 ponttal, aki a nyáron strandröplabdában is jeleskedett.  A bajnokság újonca egy teljesen felfrissült kerettel vágott neki az új évadnak és amint azt edzőjük elmondta, még el kell telnie kis időnek, hogy összeszokjanak a rendelkezésre álló játékosok. A désiek már túljutottak ezen a szakaszon és amint azt eddigi teljesítményük is mutatja javuló formában vannak.

A következő fordulóban a Dési Unirea régi vetélytársa otthonába, Nagybányára látogat, ahol a Ştiinţa Explorări lesz az ellenfele. A statisztikák azt mutatják, a dési röplabdázóknak kedvez a Lascăr Pană sportpalota, ahonnan általában győzelemmel tértek haza.