Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 37 Second
Lincoln Red Imps FC – Kolozsvári CFR 1-2 / Forrás: Telekom Sport

A bajnokok ligája második selejtezőkörének első mérkőzésén a Kolozsvári CFR idegenben, a gibraltári Lincoln Red Imps FC otthonában lépett pályára és 2-1 arányú győzelmet aratott. A mérkőzés góljait Rosa (45. perc) és Debeljuh (52. és 58. percekben) lőtték.

Az összecsapás a házigazdák támadásával kezdődött és már az első percben veszélyeztették Arlauskis kapuját, aki szögletbe küldte a játékszert.

A kolozsváriak rövid passzokkal akarták meglepni a hazai védelmet, de próbálkozásuk sikertelen volt, komolyabb veszélyt nem jelentettek az ellenfél kapujára.

Az első félidő 16. percében a gibraltári bajnokcsapat játékosa, Walker távoltól lőtt kapura, de Arlauskis résen volt és védett.

A vasutasok válasza a 26. percben érkezett, amikor Bouhema a tizenhatos széléről lőtt kapura, de védett a hazai kapus. Három perccel később Deac utánozta csapattársát, de a végkimenetel ezúttal is ugyanaz volt: hárított Goldwin gibraltári hálóőr.

Az első félidő hajrájában, a mérkőzés 45. percében Marco Rosa ügyesen helyezkedett és kapuba lőtte Walker passzát és csapata, meglepetésszerűen átvette a vezetést.

A második félidőt már jobban kezdték a vendégek és az 52. percben Debeljuh góljának köszönhetően kiegyenlítették az állást. Hat perccel később ugyanaz a Debeljuh megszerezte második gólját és csapata átvette a vezetést.

A mérkőzés hátralévő részében végig a kolozsváriak uralták a játékot és Sigurjonsson, illetve Deacnak köszönhetően megnövelhették volna a különbséget a tabellán.

A mérkőzés végén a meglehetősen gyenge első félidőt a kolozsváriak az erős széllel, a műfüves pályával és a nem megszokott labdával magyarázták.

A második selejtezőkör további eredményei:

A budapesti Ferencváros TC hazai pályán fogadta a litván Zalgirist és Uzuni (25. perc) és Tokmag (39. perc) góljaival győzelmet arattak.

Fradi – Zalgiris 2-0 / Magyar Foci

Alashkert – Sheriff Tiraspol 0-1

Dinamó Zágárb – ASZ Omónia Lefkoszíasz (Omonia Nikószia) 2-0