RMDSZ népírtás Dés Kemény Csicsergők
0 0
Read Time:3 Minute, 3 Second
Debeljuh a gólszerző / fotó: Riti József Attila

A Liga 1, 21. fordulójában a Kolozsvári CFR hazai pályán fogadta a FC Argeșt és 1-0 arányú győzelmet aratott Debeljuh 72. percében szerzett góljának következtében. A mérkőzés sorozatban a kilencedik kapott gól nélküli győzelem volt, a CFR 845 perce nem kapott gólt, ezzel rekordot döntött és történelmet írt a vasutas csapat. A korábbi rekord az 1964-1965-s idényből származott, melyen a Rapid 828 percig nem kapott gólt. A lista harmadik helyezettje a Temesvári Locomotiva, amely az 1954-es idényben (szovjet mintára tavasztól télig játszották) 763 percig nem kapott gólt.

A mérkőzést végig uralták a vasutasok, egy percig sem volt kétséges ki lesz a győztes. Az egyetlen kérdés az volt, hogy mikor veszi át a vezetést a kolozsvári csapat.

A találkozó első helyzetét a 12 percben jegyeztük amikor Costache betőrt az ellenfél tizenhatosába kicselezett egy játékost és lőtt, de lövése egy argeși játékoson, Joao Muguelen pattant és a labda szögletbe gurult.

Egy perccel később a Păun által elvégzett szöglet következtében Boateng lőtt kapura, ahol Greab résen volt és védett.

A 19. percben jegyeztük a vendégek első helyzetét, amikor Șerban próbálta meglepni a CFR fiatal kapusát Hindrich Ottót, aki azonban könnyen hárított.

A 26. percben ugyancsak a vendégek kerültek gólhelyzetbe, Viana végzett el egy szabadrúgást, Hindrich Otto azonban nagy bravúrral védett.

Az első félidő utolsó helyzetét a hazaiak hozták össze, a 45. percben amikor Costache bombalövését nehezen hárította az ellenfél kapusa.

Térfélcsere után is a hazai csapat volt az esélyesebb és Costache személyében már rögtön az 52. percben átvehették volna a vezetést.

Az FC Argeș egyetlen, második félidőben összehozott gólhelyzetét az 59. percében jegyeztük, amikor Mezza Colli lövése pár centivel a kolozsvári kapu mellett gurult el.

Egy szépen felépített támadás következtében, a 67. percben Debeljuh lőtt kapura eredménytelenül és ezzel előrevetítette a CFR vezető gólját.

A mérkőzés 72. percében Omrani beadásába beleért Joao Miguel, aki így Debeljuhhoz juttatta a labdát, az utóbbi már nem tévedett és az ellenfél kapujába lőtte és 1-0-ra beállította a végeredményt.

A mérkőzés hátralévő idejében már semmi sem történt a CFR nem akart a FC Argeș pedig nem tudott több gólt szerezni.

A kolozsváriakat segítette a Sepsi – FCSB mérkőzésen beállított gól nélküli döntetlen, mert tíz pontosra nőtt az előny a listavezető CFR és a második helyezett FCSB között.

A bajnokság január 22-én folytatódik, amikor a CFR a FCSB otthonába utazik.