KIFOR stadion Mezőség ma
0 0
Read Time:3 Minute, 29 Second
A CFR akcióban / Fotó: Riti József Attila

A Bajnokok Ligája, második selejtezőkörének visszavágó mérkőzésén a Kolozsvári CFR 2-0-ra legyőzte a gibraltári Lincoln Red Imps csapatát, 4-1-es összesítéssel továbbjutott a harmadik selejtezőkörbe és az Európa konferencialiga főtáblájára. A mérkőzés góljait Cestor (18. perc) és Sigurjonsson (58. perc) lőtték. A szerdai találkozón öt – hatezer ember vett részt és szurkolt a hazai csapatnak.

A gibraltári kiscsapat nem kész áldozatként érkezett a Fellegvárra, hanem kiharcolni a továbbjutást, ezért nem zárkózott be a kapu elé, hanem támadott és néhány helyzetet is kiharcolt magának. A győztes csapat neve egy pillanatig sem volt kérdéses, ugyanis a hazaiak végig uralták a mérkőzést, a labdabirtoklási arány is nagyobb volt. A kolozsvári támadás is jól működött, a védelem azonban ezúttal is többször tévedett, csak a vendégek gyengesége és Arlauskis védései gátolták meg a Red Imps csapatát, hogy gólt szerezzen. A védelmi hibáknak számos oka lehet, az egyik talán az, hogy a belső védők nincsenek még összeszokva, ugyanis az eddig lejátszott hat mérkőzésből kettőn nem ugyanaz a védőpáros játszott.

A mérkőzés első komolyabb helyzetét a 4. percben jegyeztük, amikor Păun beadását Cestor fejelte a kapura, de a vendégek kapusa, Soler hárított.

A 16. percben Chipciu tört be a jobb oldalon, kicselezett egy ellenfélt, majd beadta a labdát, de sem Păun, sem pedig Sigurjonsson nem tudta kihasználni és a gibraltáriak szögletbe hárítottak.

Két perccel később a hazaiak átvették a vezetést, Runar Mar Sigurjónsson kapu elé fejelt labdáját Mike Cestor továbbította a hálóba (1-0).

A vendégek első helyzetét a 25. percben jegyeztük, amikor Kike Gomezt indították, ez pedig kapura lőtt, Arlauskis meg hárított, de a visszapattanó labda Brittohoz jutott, aki mellé gurította a labdát és az állás nem változott.

Két perccel később a kolozsváriak kerültek gólhelyzetbe, de Chipciu lövését nagyszerűen hárította Manuel Soler, gibraltári hálóőr.

Az első félidő hátralévő perceiben még két hazai helyzetet jegyeztünk. A 38. percben Camora 25 méterről lőtt kapura, de Soler védett, a 44. percben pedig Chipciu fejelte a kapu felé Susic beadását.

A második félidőben a hazaiak visszafogták kissé a tempót, de így is jegyeztünk egy kolozsvári helyzetet, a 49. percben, amikor Chipciu passzát Sigurjonsson lőtte kapura, de a hálóőr védett.

A mérkőzés 58. percében Sigurjonsson, szabadrúgásból, 25 méterről lőtte be a labdát Soler kapujába és az állás 2-0-ra módosult.

A második gólt követően a CFR visszafogta a tempót, így a vendégek könnyebben helyzetbe kerültek, Arlauskis a 65, 76. és 77. percekben is kénytelen volt védeni.

A találkozó utolsó helyzetét a 90. percben jegyezhettük a Lincoln oldalán, amikor Ocran a bal oldalon betört a kolozsváriak tizenhatosába és kapura lőtt, de a labda elkerülte a kaput.

A győztes párharc következtében a vasutasok továbbjutottak a harmadik selejtezőkörbe, ahol egy régi ismerőssel, a svájci Young Boys Bernnel találkoznak. A győztes párharc, továbbá azt is jelenti, hogy szerepelhet az Európa konferencialiga főtábláján, ami 2,93 millió eurós minimális pénzdíjat jelent (a CFR idei BL szereplése már 1 millió eurós pénzdíjat jelentett).