Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 45 Second

A Liga 1, 20. fordulójának utolsó mérkőzésén a Kolozsvári CFR idegenben, a Konstancai Farul otthonában lépett pályára és 2-0 arányú győzelmet aratott. A gólokat Costache (37. perc) és Chipciu (90. perc) szerezték. A győzelem sorozatban a nyolcadik olyan győzelme volt a vasutas csapatnak melyen nem kapott gólt.

A találkozót a Farul kezdte jobban, már az elején rárontottak a CFR kapujára és már rögtön a 3. percben jegyezhettünk egy óriási helyzetet az oldalukon, amikor Jefte Betancor lövését a gólvonalról mentette Cristi Manea.

Jefte Betancor a 11. és 15. percekben is veszélyeztette ellenfele kapuját, de gólt nem szerzett, mert a játékszer vagy elkerülte a kaput, vagy pedig a CFR fiatal kapusa, Hindrich Otto fején pattant.

A kolozsváriak első helyzetét alig a 22. percben jegyeztük, amikor Alibec került lövőhelyzetbe, de pontatlan volt és célt tévesztett.

A 31. percben újra Betancor próbálkozott, a CFR kapusa azonban résen volt és védett.

A találkozó első gólja a 37. percben született, amikor Costache kapott labdát Camoratól, majd kicselezett egy hátvédett, majd az Aioani kapujába lőtt (1-0).

Térfélcsere után sem cserélte stratégiát a csapatok. A Farul a támadást, a CFR pedig a védelmet és az ellentámadást választotta.

A vasutasok védelme tökéletesen működött a második félidőben is, így a házigazdák alig két alkalommal veszélyeztették Hindrich kapuját, az 54. percben Betancor, a 63. percben pedig Ciobanu személyében.

A rendes játékidő utolsó percében Păun szántotta fel a pályát a jobb felén, majd beadta a labdát Chipciunak, aki belőtte a tehetetlen Aioani kapujába és 2-0-ra beállította a végeredményt.