Superliga RMDSZ népírtás Dés Kemény
0 0
Read Time:2 Minute, 13 Second

A IV. liga hétvégi fordulóját két derbi jellemezte. Egyik az Aranyos menti csapatokat érintette, míg a másik a Kis Szamos völgyének két szomszédos együttesét hozta szembe.

A forduló első tétmérkőzésén Nagyiklódon a helyi Unirea a Szamosújvári Atletic Olimpia gárdáját látta vendégül.  Nem nagyon mondható, hogy igazi vendéglátók voltak, hiszen 4-1-re megverték az utóbbi időben hanyatló formában levő szamosújváriakat. Az esős idő ellenére a szokottnál többen vonultak ki az Iklód Aréna korszerű stadionba, ahol nem kevesebb mint öt gólnak lehettek szemtanúi. Közöttük sok szamosújvárit láttunk, akik a hagyománynak megfelelően mindig elkísérik kedvenceiket amikor azok közeli ellenfelekkel játszanak. Így volt a hétvégén is, amikor az alig tíz kilométerre fekvő nagyközségben szerepelt az Atletic Olimpia. A vendégek gólját Paul Vereş rúgta, a győztesek találatai pedig Emanuel Roman, Valentin Dîrjan, Paul Sîmboan (ő éppen az Atletic Olimpiától került az Egyesüléshez) és Armand Şvichi nevéhez fűződnek. Lassan, de biztosan nagyiklódiak megközelítik az élbolyt és nem titkolják, megpályázzák az első helyet is. Ne feledjük, az Unirea az idei télen öt játékost szerződtetett a kizárt Szamosújvárnémeti Vulturultól. Egyesek közülük a III. ligát is megjárták.

A Torda környéki rangadó nagy érdeklődésnek örvendett, hiszen Tordaszentmihályon még a második helyre pályázó Arieşul a szomszéd Aranyosegerbegyi Victoria alakulatát fogadta. Nagy meglepetésre a vendégek nyertek 2-1 arányban. A visszavágón a nemrég még az első helyet elfoglaló Aranyosnak ez a harmadik hazai veresége, miközben idegenben kétszer is nyert.  A győztesek legjobb játékosa Costi Bucşă volt, aki kétszer is betalált a tordaszentmihályiak kapujába, a 28. és 65. percben, míg, az Arieşultól Busuioc volt eredményes.

A várakozásnak megfelelően biztosan nyert Magyargorbón az éllovas Supporter 2.0. A kolozsváriak 4-1-re verték a sereghajtó Viitorul alakulatát és továbbra is ők vezetik a táblázatot.

Idegenből vitt haza három pontot a Dési Someşul másodcsapata, amely a Gyalui Someşul otthonában győzött 1-0 arányban, igazolva, hogy jobban játszik idegenben, mint hazai pályán, azaz Révkolostoron.

Fölényesen nyert otthon az Alsódetrehemi Unirea, nem kevesebb mint öt góllal terhelve meg a Szászfenesi Academia de fotbal hálóját. Az eredmény 5-0 volt, de megjegyezzük, az első félidőben a vendégek helytálltak, de aztán szünet után már nem bírták az Unirea labdarúgói által diktált iramot. Egy utolsó eredmény: Apahidai Sporting – Kissebesi Viitorul 3-4. Feljövőben a vendégek, hullámvölgyben az apahidaiak. A Szászfenesi ACS    szabadnapos volt.