KIFOR stadion Mezőség ma
0 0
Read Time:2 Minute, 37 Second

A Liga 1, 16. fordulójában a Kolozsvári CFR idegenben, a FC U Craiova 1948 otthonában lépett pályára és 2-0 arányú győzelmet szerzett. A találkozó góljait Sigurjonsson (65. perc) és Deac (89. perc) szerezték.

Egy pillanatig sem volt kérdéses ki lesz a mérkőzés győztese, mindvégig a vasutasok dominálták a találkozót.

A kolozsváriak magabiztosan uralják a bajnokságot és irigységre méltó a mérlegük.  A bajnokság eddigi 16 mérkőzéséből megnyertek 14-t és kettőt elveszítettek, továbbá lőttek 25 gólt és kaptak 8-at, ezzel övéké a bajnokság legerősebb védelme és 3. legerősebb támadása, a Craiova és a FCSB után.

A szombat esti mérkőzésen már rögtön az elején átvehették volna a vezetést a vendégek, ha a 7. percben a Kovács István bűntetőt ítélt volna, Beaten kezezésére.

Pár perccel később újabb kolozsvári helyzetet jegyeztünk. A 12. percben az egyik krajovai játékos szögletbe hárította Omrani lövését.

Az első hazai helyzetre, egészen a 21. percig kellett várni, amikor Huygebeart beadását Ondaan fejelte Hindrich Otto kapuja mellé.

Az első félidő hajrájában, újabb veszélyes helyet alakult ki Mogosanu kapuja előtt, de a hazaiak ezúttal is hárítottak.

Térfélcsere után a CFR játékosai nagyobb tempóra kapcsoltak és megszületett az első gól is.

A találkozó 65. percében Deac beadását Sigurjonnson fejelte Mogoșanu kapujába és a kolozsváriak átvették a vezetést.

A gólt követően ugyancsak a vendégek voltak a veszélyesebbek és a 74. percben Păun gólhelyzetbe hozta Debeljuhot, de az utóbbi lövése jóval a felső léc felett szállt el.

A mérkőzés 88. percében, Manea egy távoli lövéssel próbálkozott, a játékszer azonban kicsivel ugyan, de elkerülte a krajovai kaput.

A találkozó második gólja a 89. percben érkezett, amikor Păun indult el szépen a balfelén, majd beadta a labdát a középen érkező Deacnak, aki habozás nélkül a hálóba lőtte és ezzel beállította a végeredményt.

A hosszabbítás perceiben a hazaiaknak is jutott egy helyzet. A 91. percben Claudiu Bălan próbálkozott egy távoli lövéssel, de a játékszer a felső lécen pattant.