Superliga RMDSZ népírtás Dés Kemény
0 0
Read Time:1 Minute, 10 Second
Szamosújvári gólhelyzet / fotó: Riti József Attila

A labdarúgó román kupa nyolcaddöntőjében a Szamosújvári Atletic Olimpia női csapata a többszörös bajnokot, a Kolozsvári Universitatea Olimpia női csapatot fogadta és 9-0 arányú vereséget szenvedett. A vereség ellenére a lányok nagyot küzdöttek és egyeltalán nem vallottak szégyent a jóval rangosabb ellenfél ellen.

A hazaiak egészen a 25. percig bírták az iramot, sőt mi több gólhelyzetet is összehoztak. A kolozsváriak végül a 25. percben megszerezték első góljukat, majd még hármat így az első félidő végén 4-0-ra vezettek.

A második félidőben tovább küzdött a hazai csapat, de a vendégek sokkal jobbaknak bizonyultak és még öt gólt vágtak a hazai kapuba, így a végeredmény 9-0 volt. A gólokat Țabur Carolina (hármat), Staab, Stamate, Cojuhari, Pînzariu, Borodi és Cojuhari szerezték.

A szombati mérkőzésen a szamosújváriak a következő felállással játszottak: Boloș – Turbuțan, Mera, Năznean, Pop Maria – Rus, Covaciu – Manciu, Iușan (csapatkapítány), Pop Diana – Hosu. Játszottak még: Florean és Morari

A román kupa előző fordulójában a Szamosújvári Atletic Olimpia 3-1-re győzte le a Liga 3-as Gyulafehérvári ACS Student Sport csapatát.

A szamosújvári lányok április 30-án újra pályára lépnek, ezúttal a bajnokságban, a Liga 2, 2. csoportjának 14. fordulójában, ahol a Kolozsvári Universitatea Olimpia második csapata lesz az ellenfelük. A következő hazai mérkőzésük május 8-án lesz, amikor a Kolozsvári Olimpic Star csapatát fogadják.