Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 52 Second
Rangadó – archív felvétel / fotó: Riti József Attila

A Liga 1, rájátszásának 5. fordulójában a Kolozsvári CFR hazai pályán fogadta a FSCB-t és 1-0 arányú vereséget szenvedett. A találkozó egyetlen gólját Octavian Popescu lőtte, a 74. percben.

Nagy érdeklődés övezte a vasárnap esti mérkőzést, a jegyek pár óra alatt, négy nappal a mérkőzés előtt elfogytak, így a járvány kezdete óta először volt teltház a fellegvári stadionon.

A mérkőzést a bukarestiek kezdték motiváltabban, az első félidőben több helyzetet is összehoztak, de gól nem született. A kolozsváriak főleg a védekezésre koncentráltak.

Az első félidő legfontosabb eseménye Susici kiállítása volt (43. perc), aki talpal támadott Olarura, akit szünetben ki is cserélt Toni Petrea, a FCSB hivatalos vezetőedzője. Kovács István, nagykárolyi játékvezető nem nézte jó szemmel a kolozsvári játékos belépését és kiállítással honorálta.

A kiállítás ellenére, szünet után, egészen a 74. percig továbbra is jól védekezett a hazai csapat. A 74. percben azonban Octavian Popescu egy távoli lövéssel próbálkozott, a labda Grahovacon pattant, majd a hálóba gurult ás az állás 1-0-ra módosult.

A mérkőzés hajrájában, a 93. percben a CFR kiegyenlíthetett volna, ha Bîrligea nem Târnoveanu kapust veszi célba.

A vereség következtében, a CFR és a második helyezett FCSB közötti távolság két pontra zsugorodott, de továbbra is a kolozsvári csapat a legnagyobb esélyes a bajnoki cím megnyerésére.