Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 13 Second
Felszegi Tünde (kékben) / fotó: Riti József Attila

Május 8-án, vasárnap szervezték a labdarúgó női Liga 2, első és második csoportjainak, tizenötödik fordulójának mérkőzéseit.

Szamosújvár női csapata, a Szamosújvári Atletic Olimpia hazai pályán fogadta a Kolozsvári Olimpic Star csapatát és 1-4 arányú vereséget szenvedett. A vereség ellenére a lányok nagy odaadással harcoltak.

A sétatéri stadionon szervezett hazai mérkőzésre mintegy 60-70 szamosújvári szurkoló látogatott el, hogy támogassák a lányokat.

A vasárnapi mérkőzés játékvezetője a marosludasi Papp Csaba volt, a partjelzők pedig Cozma Alexandru és Gáspár Vlăduț, mindketten marosvásárhelyiek voltak. A találkozón a játékvezető egyetlen egy sárga lapot mutatott fel, a szamosújvári csapat játékos-vezetőedzőjének, Iulia Meranak.

Az összecsapás első gólját a vendégek szerezték, majd a félidő közepe felé kiegyenlítettek a szamosújváriak. Az Olimpic Star játékosai azonban még két gólt szereztek a félidő végéig.

Térfélcsere után kissé visszaléptek a vendégek, de így is szereztek még egy gólt és 1-4-ra beállították a végeredményt.

Az összecsapáson kezdőként pályára lépett a Kemény Zsigmond Elméleti Líceum tizedikes diákja, Felszegi Tünde is, aki körülbelül 80 percet játszott.

A forduló végén az Atletic Olimpia a nyolccsapatos bajnokság hetedik helyén található. A helyezés nem fontos, ugyanis a 2021-2022-es idényben egyik csapat sem esik ki a Liga 2-ből.

A bajnokság végéig hátramaradott fordulókban a csapat két mérkőzést játszik: május 15-én, idegenben az ACS Academia de Fotbal şi Tenis Măgura otthonában, illetve május 22-én, 11:00 órától, amikor hazai pályán fogadja az AS CS Carmen Bukarest 1937 csapatát. Az utolsó fordulóban szabadnapos a csapat.