Legújabb híreink

Uzsalyné Dr. Pécsi Rita előadást tart Szamosújváron a Lászlóffy-házban Nyolcadikos ballagás a Kemény Zsigmond Elméleti Líceumban, A Pál utcai fiúk és a grund motívumával Aranyosegerbegyi Victoria labdarúgócsapata Kolozs megye IV. ligájának zárófordulójában Kupadöntő Dr. Frenkel Ferenc Mi történik magával, doktor úr? című kötetének bemutatója a Gergely-napi búcsú alkalmából Szamosújváron
0 0
Read Time:1 Minute, 54 Second
Uzsalyné Dr. Pécsi Rita PhD neveléskutató előadása Szamosújváron, a Lászlóffy-házban / Fotó: Molnár Lehel

Múlt pénteken, június 19-én Uzsalyné Dr. Pécsi Rita neveléskutató tartott előadást Szamosújváron, a Lászlóffy-házban. A Motívum Egyesület meghívására érkező előadó az Önbizalom, önértékelés, önbecsülés című előadásával szólította meg a közönséget.

Az esemény már délután fél ötkor kötetlen találkozással kezdődött. A résztvevőket kávézás, teázás és beszélgetés várta, majd 17 órától zenés nyitány vezette be a programot. Fuvolán Borsos Antónia játszott, zongorán Casian Anett kísérte. Ezt követően, 17:15-től kezdődött Dr. Pécsi Rita előadása, amely után kérdésekre és beszélgetésre is lehetőség nyílt.

A rendezvény iránt nagy volt az érdeklődés: közel százan vettek részt az alkalmon. A jelenlévők visszajelzései alapján az előadás sokak számára adott megerősítést, gondolatot és személyes üzenetet az önbizalom, az önértékelés és az önbecsülés kérdéseiben.

Szövérfi Zsuzsa, a Motívum Egyesület alapító-elnöke köszönetét fejezte ki Uzsalyné Dr. Pécsi Ritának, amiért elfogadta a meghívást és Szamosújvárra látogatott. Háláját fejezte ki barátainak, segítőinek, a Lászlóffy-ház igazgatójának, valamint mindazoknak, akik jelenlétükkel hozzájárultak az esemény sikeréhez.

A Motívum Egyesület szervezésében megvalósult előadás bensőséges, tartalmas és közösségformáló alkalommá vált. Az est azt is megmutatta, hogy Szamosújváron van igény azokra a találkozásokra, amelyek egyszerre szólnak nevelésről, emberi kapcsolatokról, hiteles önismeretről és közösségi értékekről.

Dr. Pécsi Rita PhD neveléskutató / fotó Molnár Lehel

Uzsalyné Dr. Pécsi Rita

Uzsalyné Dr. Pécsi Rita PhD neveléskutató, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola főiskolai tanára, az Organikus Pedagógia Módszertani Központ vezetője. Munkásságának középpontjában a nevelés, az önnevelés, az érzelmi intelligencia és az emberi kapcsolatok állnak. Előadásaiban a pedagógia, a pszichológia és a mindennapi élet kérdéseit kapcsolja össze közérthető, személyes és hiteles módon.

Riti József Attila

A Motívum Egyesület

A Motívum Egyesület célja a magyar, ezen belül főként a gazdag széki népi hagyományvilág megismertetése, éltetése és továbbadása.

Nemcsak gazdag mintavilágunkat szeretnénk felmutatni, hanem egymást is szeretnénk egy példaértékű, keresztyén, szeretetteljes életre motiválni. Olyan programokat kívánunk szervezni, amelyek ezt az értékrendet képviselik, és segítenek annak megélésében, valamint fontosságának felismerésében.

Hisszük, hogy az ember igazi értékét a felebarátjához való szép viszonyulása adja.

A péntek délutáni előadás, amelyet dr. Uzsalyné Pécsi Rita neveléskutató tartott Szamosújváron, a Lászlóffy-házban, „Önbizalom, önértékelés, önbecsülés” címmel, ezt az üzenetet erősítette meg. Ugyanakkor rámutatott az önmagunkhoz való helyes viszonyulás fontosságára is, hiszen ez könnyebbé, szebbé és élhetőbbé teheti az életünket. (Szövérfi Zsuzsanna)

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Share Article: