RMDSZ népírtás Dés Kemény Csicsergők
0 0
Read Time:3 Minute, 49 Second
fotó: Riti József Attila

Nem volt jó hétvégéjük a kolozsvári csapatoknak, úgy az erősebb CFR mint az újonc Universitatea vereséget szenvedtek az 5. fordulóban. A CFR hazai pályán kapott ki 1-0-ra az FC Botoșanitól, az U FC pedig Aradon 2-1-re kapott ki az UTA-tól.

A forduló rangadója a primvs (primus) derbi néven elhíresült Petrolul – Rapid mérkőzés volt. A találkozó azért viseli ezt a nevet mert, hagyomány szerint, ez volt a román bajnokság történelmében az első rangadó. A két csapat közötti első mérkőzést 1931. november 1-én szervezték Bukarestben a Romcomit stadionon (ma már nem létezik). A ploieștii csapat akkor a Juventus Bukarest nevet viselte, a Rapid pedig a CFR Bukarest néven aktívált. Az akkori mérkőzés eredménye 3-3 volt.

Aradi UTA – Kolozsvári Universitatea 2-1

A mérkőzést a hazaiak kezdték motiváltabban, akik már rögtön a 6. percben Postolachi személyében gólt szereztek és átvették a vezetést (1-0).

A vendégeket annyira meglepte a korai gól, hogy nem tértek magukhoz és egészen a 35. percig nem volt egy helyzetük sem. A 35. percben Pires beadását Bălan továbbította az aradi kapuba és kiegyenlítette az állást (1-1).

Az egyenlítő gól előtt Jobello személyében, a hazaiak két újabb gólt szerezhettek volna, de a kolozsvári védelem résen volt és hárított.

A félidő 45+1. percében újabb gólt szerzett az UTA, Benga személyében, de les miatt érvénytelenítették a találatát.

Térfélcsere után, az 59. percben, egy szépen felépített támadás következtében a hazaiak átvették volna a vezetést, de a kolozsvári védelem szögletbe hárította Ubbink gyenge lövését.

A második félidőben is hiányzott az Universitatea válasza, alig a 78. percben jegyezhettünk egy helyzetet az oldalukon, amikor Haită végezhetett el egy szabadrúgást, Iacob, aradi kapus védett.

A mindent eldöntő aradi gól a 82. percben érkezett, amikor Jobello a bal oldalon indította Cascinit, aki a kapuba lőtte a játékszert (2-1).

Kolozsvári CFR – FC Botoșani 0-1

Kevesen gondolták volna, a tegnapi mérkőzést látva, hogy vereséget szenved a Kolozsvári Vasutas, annyira sok biztos helyzete volt a csapatnak, az idény meglepetéscsapata ellen.

Annak ellenére, hogy a hazaiak erősen tartalékosan álltak fel, így is ők voltak az esélyesebb csapat, de vasárnap este egyszerűen nem volt szerencséjük, az első félidőben hat konkrét helyzetet hagytak ki.

Az első komolyabb helyzetig a 19. percig kellett várni, amikor Hoban lőtt Pap kapujára, az utóbbi pedig résen volt és védett.

Egy perccel később, a vasutasok új szerzeménye, az angolai Chepas Malele egyedül találta magát az ellenfél kapusával, de nem tudta megverni, így az állás nem változott.

A félidő 27. percében Malele újra egyedül találta magát Pappal, a csatár azonban ezúttal sem járt sikerrel.

A mérkőzés 31. percében a CFR balhátvédje, Braun tévesen Târcoveanuhoz passzolta a labdát, az utóbbi pedig továbbadta Camaranak, aki a tehetetlen Sava kapujába rúgta (0-1).

A 36. percben Muhar, két perccel később pedig Bordeianu került gólhelyzetbe, de mindketten célt tévesztettek.

Térfélcsere után sem változott a játék képe, ugyanúgy hat konkrét gólszerzési lehetősége volt a hazai csapatnak, de ezúttal sem voltak szerencsésebbek.

Az 57. percben Braun beadását Hoban fejelte kapura, a játékszer azonban a kapufa mellett szállt el.

A 68. percben, a korábban Bordeianu helyére beküldött Păun egyenlíthetett volna, a labda azonban a felső lécen pattant.

A félidő első botoșanii helyzetét a 71. percben jegyeztük, amikor az ifjú Sava mesteri módon védte ki Camara lövését és megmentette csapatát egy újabb góltól.

A 78. percben Păun a tizenhatoson kívül átvette a labdát, majd kicselezett egy ellenfélt és lőtt, de a labda ezúttal is a lécen pattant

A 84. percben Sava a második botoșanii helyzetet megoldotta, nagy bravúrral védte ki Camara lövését.

A hajrában Yuri (85. perc) és a több hónap után újra pályára lépő Buș (90+1. perc) egyenlíthettek volna, ha a labda nem repül el a kapufa mellett.