Mezőség ma Olimpia
0 0
Read Time:2 Minute, 49 Second

A Liga 2, ötödik fordulójában a Dési Unirea Clincenibe látogatott, ahol a Bukaresti Dinamoval játszott. A végeredmény 3-2 lett a vendégcsapat számára. A találkozó góljait Alexandru Darius Pop (54. és 73. percekben a Dinamó javára), illetve Angelo Cocian (31. és 58. percekben) és Alexandru Mihai Pop (77. perc).

A désiek győzni mentek a Dinamo otthonába és ezt el is mondták a mérkőzés előtt. Nem tagadták, hogy semmi lehetőséget sem hagynának a jobb napokat is megélt bukaresti klubnak. Ígéretüket be is tartották, látványos mérkőzésen győztek, bár a dési védelem nem minden esetben volt a helyzet magaslatán és ezt a kapott gólok is bebizonyították.

A minden sebből vérző Dinamot minden csapat próbálja legyőzni most az elején, talán attól félnek, hogy túlságosan megerősödnek, ha bekövetkezik az igért tulajdonosváltás. Addig is úgy tűnik, hogy a szurkolók sem nagyon bíznak már a csapatban, ugyanis a szombat délelőtti mérkőzésen alig pár százan voltak kíváncsian a csapat szereplésén. A Dinamo első mérkőzésén, a Galați ellen még 5 ezren voltak, mostanra már pár százra zsugorodott a közönségük. Ehhez az is hozzájárult, hogy öt mérkőzésből négyet elveszítettek.

A szombat délelőtti találkozót a vendégek kezdték jobban. A 31. percben Patriche és Bena elveszítették a játékszert, amely Alexandru Mihai Pophoz jutott. Az utóbbi Angelo Cociannak passzolta, aki nem tévedett és csapata átvette a vezetést (1-0).

Az első félidő utolsó negyedórájában a hazaiak több helyzetet is kidolgoztak maguknak, de a dési kapus, Dorian Railean mindent védett, így Lazăr (40. perc), Buhăescu (42. perc) és Ghezali (43. perc) eredménytelenek voltak.

Térfélcsere után a Dinamo kiegyenlített. Az 54. percben Neluț Roșu beadását Alexandru Darius Pop értékesítette (1-1).

Az Unirea játékosai nem törődtek bele az egyenlítésbe és négy perccel később újabb gólt szereztek. Az 58. percben Denis Roș végigszántotta a baloldalt, majd továbbadta a labdát Alexandru Mihai Popnak, aki beadta a középen érkező Angelo Cociannak. Az utóbbi pedig belőtte Dujmovic kapujába.

Az újabb dési gólt követően a hazaiak megnyomták a gázpedált és nyomást gyakoroltak az Unirea kapujára. A nyomás a 73. percben érett be, amikor kihasználták a dési védelem álmodozását és Alexandru Darius Pop egyesegyedül, 8 méterről befejelte Railean kapujába a labdát (2-2).

A 75. percben Patriche és Bena egymást zavarták, majd Patriche lerúgta Fulgat, így Valentin Naidin játékvezető bűntetőt ítélt a vendégek számára. A tizenegyest a désiek Alex Popja, pontosabban Alexandru Mihai Pop értékesítette és 2-3-ra beállította a végeredményt.