Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 22 Second
Csoportkép a siker után / Fotó Dési Unirea

Miután az előző fordulóban a Szamos partján kétvállra fektette a Steauat, az Astra Giurgiut győzte le 2-0-ra. A találkozó góljait Alex Militaru (21.) és Angelo Ciocan (85.) szerezték. A győzelem következtében Dragoş Militaru tanítványai, 11 ponttal, felkerültek a táblázat nyolcadik helyére.

A klub vezetősége mindent megtett, hogy megfelelő körülményeket biztosítsanak a játékosoknak, így már szerdán útra keltek és egy éjszakát Râmnicu Vâlcean töltöttek, kipihenve érkeztek a Duna menti municípiumba, ahol megmutatták mire is képesek a bajnokságban.

A találkozó a désiek fölényével indult és a 21. percben a hazai védelem megingása következtében a középpályás Alexandru Militaru betalált a tehetetlen Sebastian Valeriu Moroz kapujába. A hazaiak hiába igyekeztek kiegyenlíteni, a désiek védelme, élen Kereki Mihállyal állta a sarat és még ellentámadásra is jutott erejük.

Térfélcsere után is az Unirea uralta a játékot és amint a játékból ítélve várható volt, a 84. percben a csereként beállt Angelo Cocian távoli lövésével növelte a Kolozs megyeiek előnyét. Akkor már vége is volt a meccsnek, ugyanis az Astra játékosai teljesen összeroppantak, szinte várva az aranyosmohácsi Nagy Vladimir Andrei játékvezető sípjelét.  Még elmondjuk, A következő hétvégén, a 8. fordulóban a Petrolul Ploiești érkezik Désre, újabb erőpróba a mindenre elszánt hazai labdarúgóknak.

A mérkőzés végén Dragoș Militaru, az Unirea edzője a következőket nyilatkozta: „szép, megdolgozott mérkőzés volt. Örvendek, hogy a tabellán fent vagyunk, de még az elején vagyunk. Fiatal, de értékes játékosaink vannak, csak ki kell aknázzuk képességeiket. A 11 kezdőjátékosból nyolcan 23 évnél fiatalabbak és a legtöbbjüknek nincs Liga 2-es tapasztalatuk.”

Hátramaradt mérkőzések:

Kolozsvári AS FC Universitatea – Zsilvásárhelyi ACS Viitorul Pandurii (szept. 20, 16:00)

CSA Steaua Bukarest – CSC 1599 Sellenberk (szept. 20, 18:00)