Superliga RMDSZ népírtás Dés Kemény
0 0
Read Time:1 Minute, 15 Second
Végeredmény / fotó: FC Unirea Dej oficial

Az idei nyár előkészítő időszakának egyik legfontosabb mérkőzését vívta a hétvégén a Dési Unirea labdarúgó csapata. Miután eddig csak IV. és III. ligás együttesekkel találkoztak, ezúttal Dacian Nastai új edző tanítványai már egy sokkal erősebb ellenféllel mérték össze tudásukat. A tíznapos otthoni edzőtábor befejezésként a dési együttes a bánsági Temesgyarmaton, a „Nicu Mararu” stadion pályáján 1-1 (0-1)-es döntetlent ért el az ugyancsak másodosztályú Újszentesi CS ellen. A találkCozó első gólját a Temes megyeiek rúgták, méghozzá tizenegyesből. Szerzője az ukrajnai Michaylo Plokhotnyuk volt, a 18. percben. A vendégek a 88. percben egyenlítettek Sergiu Ciocan révén. Az Unirea a következő felállitásban kezdte a nagy hőségben sorra került barátságos összecsapást: Claudiu Chindriş – Claudiu Zamfirescu, Alin Burdeţ, Alex Negrea, Alex Şuteu – Marius Cătinean, Victor Stancavici, Cristian Chira, Florin Blaj – Denis Golda, Alex Piftor.

Szünet után a szatmárnémeti mester a játékoskeret minden tagját szerepeltette, de lassan kezd kialakulni a bajnokságban rajtoló tizenegy. Ez is volt a bánsági idegenbeli meccs célja, mely vízbe dobni mindazokat, akikre számíthat az új idényben. Ezen a nyáron, valóban nem kevesebb mint 12 alapjátékos hagyta el a Szamos parti klubot, de ugyanakkor ugyanennyi újonc is érkezett. Ezek beilleszkedése úgy látszik megoldódott, de az elkövetkező időszakban   hátravan még három ilyen jellegű mérkőzés, amelyeken aztán minden eldőlhet.

A Dési Unirea legközelebb július 19-én, szerdán játszik újabb előkészítő találkozót, hazai pályán a IV. ligában szereplő Kolozsvári Viitorul lesz az ellenfél, majd a hétvégén Marosvásárhelyre utazik, ahol a III. ligás VSC ellen szerepel.