Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 26 Second

Sorozatban a második döntetlent érte el a Kolozsvári CFR, ezúttal az FC Botoșani ellen, de továbbra is október óta veretlen a csapat. A kolozsvári mérkőzés végeredmény 1-1 volt. A gólokat Ciprian Deac (45. perc), illetve Dawa (81. perc).

A hétfő esti találkozó eredménye nem tükrözi a valóságot hiszen a vasutasok végig uralták a mérkőzést, csak a szerencsén múlott, hogy nem nyertek.

A találkozó első gólhelyzetét a hazaiak oldalán jegyeztük a 9. percben, amikor a Camorát helyettesítő Florin Ștefan távoli lövése elkerülete ellenfele kapuját.

Egy perccel később Omrani a jobb felén betőrt az ellenfele tizenhatosába és lőtt résen volt a hálóőr és az eredmény nem változott.

A 24. és 35. percekben Petrila próbálkozott eredménytelenül. Az utóbbi helyzetben a botoșani Braun (aki a következő szezonban a CFR kötelékeit erősíti) a tizenhatoson belül Petrila kezére lépett, de Cojocaru játékvezető a kolozsváriaktól tévesen megtagadta a büntetőt.

Az első félidő utolsó percében az egyik vendégjátékos, Șeroni kézzel ért a labdához, ezúttal azonban a játékvezető sem habozott és tizenegyest ítélt a CFR javára, amit Deac értékesített,

Térfélcsere után is a hazaiak uralták a mérkőzést, de rögtön a második félidő elején, a 48. percben egy vendégakciót is jegyeztünk, amikor Jaja távoli lövéssel próbálta megleni Bălgrădeant, aki részen volt és hárított.

Az 58. percben Petrila a tizenhatos szélénél kapott labdát, lövése azonban elkerülte a kaput.

Amikor minden jel arra utalt, hogy a kolozsváriak simán győznek, a 81. percben Dawa személyében betaláltak és kiegyenlítette az állást.

Ezt követően újra támadása lendült a CFR, de csak egy veszélyesebb távöli lövésre (Păun) futotta, így az állás nem módosult és 8 pontra csökkent a CFR és a második helyezett FCSB közötti távolság.