Mons. Mashdots Zahterian győzelem Superliga RMDSZ népírtás
0 0
Read Time:1 Minute, 35 Second
Cristian Chira / fotó: FC Unirea Dej oficial

Lassan, de biztosan kezdenek belelendülni a nyári előkészületek ritmusába a Dési Unirea   labdarúgói. Miután az első találkozón csak 3-1 (1-0)-re nyertek a IV. ligás Szamosújvárnémeti Vulturul ellen, a hétvégén már nagyobb arányban  bizonyultak jobbnak egy sokkal erősebb (legalábbis…papíron) ellenféllel szemben. Ezúttal a nemrég még másodosztályú Nagybányai Minaur alakulatát fogadták a sétatéri stadionban és minden nagyobb megerőltetés nélkül 4-0 (2-0) arányban győztek. Igaz, a vendégek egy teljesen új játékoskerettel érkeztek Désre, a II. ligában használt gárdából csupán hat játékos maradt, sőt az edző is változott, aki nem más, mint aki a II. ligába jutáskor a kispadon ült, Ciprian Danciu. Az is igaz, a nagybányaiak sokkal később kezdték el az edzéseket, mint a désiek, ez pedig meg is látszott szereplésükön, már mint a fizikai erőnlét esetében. Ellenben, az Unirea háza táján az újoncok kezdenek beilleszkedni a szatmárnémeti Dacian Nastai tréner vezette alakulat játékába és ez a hétvégi összecsapáson az eredményen is megmutatkozott. A négy gól szerzői közül ketten az idei nyáron érkeztek Désre. Ezek Sergiu Ciocan (a 9. percben volt eredményes) és Denis Golda (62.perc), míg a másik két találat Gabriel Fulga (30 perc) és Cristian Chira (85.perc) nevéhez fűződik. A négy gól mellett a hazaiaknak még legalább öt tiszta helyzetük volt, de ezeket nem sikerült értékesítniük. Dacian Nastai edző  elképzelései kezdenek valóra válni és ami nyilvánvaló, a játékosok közti viszony és kapcsolat tekintetében is nagy az előrelépés.

A mérkőzést a következő felállitásban kezdte az Unirea: Rareş Pop – Zamfirescu,  Burdeţ, Negrea, Alex Şuteu –  Chira, Cătinean, Victor Stancovici, Ciocan – Fulga, Piftor. Szünet után pályára lépett a keret a többi tagja is, vagyis Chindriş és Urian kapusok, D. Pop, Geană, D. Şuteu, Georgiu, Pruteanu, Zanc, Vl. Stancovici, Golda, Fl. Blaj és S. Pop.

Legközelebb, július 14-én, pénteken a Dési Unirea a bánsági Újszentesen játszik újabb ellenőrző találkozót a helyi II. ligás alakulatával.