Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 34 Second

Az Európai Konferencia Liga, selejtezőkörének második mérkőzésén a Kolozsvári CFR hazai pályán 1-0-ra győzte le a szlovén NK Maribort és bekerült a Konferencia Liga főtáblájára. Sorozatban negyedszer (kétszer Európa Liga és kétszer Konferencia Liga) került valamilyen európai viadal főtáblájára az elmúlt négy évben a Kolozsvári vasutas. A találkozó egyetlen gólját Lvro Cvek ollózta be a 90. percben.

A párharc esélyesebb csapata elejétől fogva a CFR volt, ezt már az első mérkőzésen bebizonyított, a 0-0-ás eredmény ellenére mindvégig a Vasutas volt az esélyesebb. A kolozsvári visszavágó sem volt másabb, mindvégig a hazai csapat irányította a mérkőzést, az első félidőben Betancor több ajtó-ablak helyzetet kihagyott. A mérkőzés statisztikája is azt igazolja, hogy a CFR volt a jobb csapat.

A mérkőzés elején, úgy tűnt, hogy a vendégek lesznek a veszélyesebbek, mert a már rögtön a 10. percben Brnic személyében, aki lőtt, de Simone Scuffet résen volt és védett.

A hazai csapat válasza hamar érkezett, a 13. percben, Manea beadását Deac továbbította Yeboahhoz, aki habozás nélkül fejelt, az ellenél kapusa azonban résen volt és védett.

A CFR letámadása jól működött, a 31. és a 32. percekben Jefte Betancor és Yeboah is gólhelyzetbe kerültek, azonban nem jártak sikerrel, mert Bergsen, a Maribor kapusa résen volt és hárított.

Az első félidő utolsó nagy helyzetét is a CFR oldalán jegyeztük. A 39. percben Manea beadását Yeboáh fejelte Betancorthoz, a spanyol játékos azonban ezúttal is célt tévesztett.

Térfélcsere után is a kolozsvári csapat uralta a játékot, de ezúttal kevesebb esélyt hozott össze magának.

A második félidőben mindkét oldalon jegyeztünk egy – egy helyzetet, az 53. percben Kronaveter tette próbára Scufettet, a kolozsvári kapus azonban állta a sarat. A 87. percben Yeboah gyorsasságának köszönhetően elkapta a kiguruló labdát és az alapvonal széléről a felső lécre fejelte a labdát.

Három perccel később, a 90. percben Manea beadása következtében a labda az egyik ellenfél fején pattant, majd Cvekhez jutott, aki habozás nélkül beollózta a maribori kapuba és megoldotta a továbbjutás kérdését a mérkőzésen jelen lévő tízezer vasutas szurkoló örömére. A gólt követően öt perc hosszabbítást rendelt el a skót játékvezető, de lett abból hat perc is, mert beszámolta a gólörömet és a cseréket is.

A román csapatok közül a FCSB és a CS Universitatea Craiova is érdekelt volt. A bukaresti klub 3-1-re győzte le a norvég Vikinget és bejutott a Konferencia Liga főtáblájára. Az Universitatea bűntetőknél bukta el a továbbjutást, a Hapoel Beer Seeva ellen.
A magyar csapatok közül, a Ferencváros TC 1-0 arányú vereséget szenvedett, az ír Shamrock Rovers otthonába, de a budapesti győzelemnek köszönhetően továbbjutott a Fradi az Európa Liga csoportkörébe. A másik csapat, az FC Fehérvár az idegenbeli győzelem ellenére 3-0 arányú vereséget szenvedett a német FC Kölntől és nem lesz ott a Konferencia Liga főtábláján.

Az Európa Liga és a Konferencia Liga csoportkörének sorsolása következtében az Európa Ligában érdekelt Fradi ellenfelei: Crvena Zvezda, AS Monaco és a Trabzonspor lesznek. A Kolozsvári CFR ellenfelei az Európa Konferencia Ligában Slavia Prága, Sivaspor (török) és az FK Balkani (koszovói) lesznek.