Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 32 Second

A Liga 1, első fordulójában a Kolozsvári CFR hazai pályán, a dr. Constantin Rădulescu Stadionban fogadta az újonc Krajovai U FC-t. A mérkőzés győztese a vasutas gárda volt, amely 3-2 arányban győzte le vendégét. A gólokat Deac 10. perc, Tahiri 13. perc, Petrila 75. perc, illetve Bauza 22. perc és Baeten 33. perc. lőtték

A péntek esti fordulóra, a hazaiak vezetőedzője, Marius Șumudică, majdnem teljesen megcserélte a csapatot, a kedden Banja Lukaban pályára lépők közül csak Arlauskis, Omrani és Deac kaptak helyet a kezdők között.

A mérkőzés első helyzete a Krajováé volt, a 6. percében Bălan került helyzetbe, de Ciobotariu és Latovlevic résen voltak és megkaparintották a játékszert.

Négy perccel később Deac lőtte a hálóba a Latovlevicitől kapott labdát és a hazaiak átvették a vezetést (1-0). A kolozsváriak gólja feldühítette a késéssel érkezett mintegy 300 – 350 krajovai szurkolót és magyarellenes rigmusokat skandálva görögtüzeket és petárdákat dobáltak a pályára és a hazai szurkolók irányába.

Az első félidő 12. percében az Omrani által megszerzett labdát Chipciu akarta átemelni a krajovai kapuson, de ez résen volt. A kipattanó játékszer azonban Anas Tahirihez jutott, aki habozás nélkül belőtte a hálóba (2-0).

A vendégek válasza tíz perccel később érkezett, amikor Dialo beadását Kovacici fejelte Bauzához, aki kapura lőtt. A játékszer megpattant Ciobotariu lábán, majd a hálóban landolt (2-1).

A játékot továbbra is a hazaiak uralták, de a vendégeknek így is sikerült kiegyenlíteni az állást, a félidő 33. percében, amikor az egyedül hagyott Beaten a kapuba fejelte Albu szögletből érkezett beadását.

Az egyenlítés után a CFR játékosai megrohamozták a krajovai kaput, majd pedig a 40. percben Petrila eredménytelenül lőtte kapura a Tahiritől kapott játékszert.

A kolozsváriak szünet után is ostromolták a vendégek kapuját, a 46. és 47. percekben Susici került helyzete, de mindkét alkalommal hárított Gremsl.

A mérkőzés 62. percében Camora tört be a krajovai tizenhatosba, ahol Negru becsúszott és elakasztotta, de Radu Petrescu nem ítélt büntetőt a hazaiak javára. A televíziós felvételek bizonyították, hogy a játékvezető ítélete téves volt.

A vasutasok győztes gólját Petrila szerezte a 75. percben, amikor az Omrani által továbbított labdát az ellenfél kapujába lőtte.

A vezetés ellenére a hazaiak nem álltak be védekezni, hanem tovább szorították ellenfelüket, de újabb gól nem született.

A mérkőzés utolsó helyzetét a vendégek oldalán jegyeztük, amikor Asamoah beadását Vlad Achim lőtte a kolozsvári kapu felett.

A vendégeket mindegy 300-350 szurkoló is elkísérte. Ezek azonban botrányosan viselkedtek végig magyarellenes rigmusokat énekeltek és görögtüzeket dobáltak a pályára. Mindez feltüzelte a hazai közönséget (2000-2500 ember), mely magasabb hangerőre tekert.

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK is győzni tudott, Rep és Mitrea góljaival 2-0-ra győzte le a múlt szezon meglepetéscsapatát a Clinceni Academicat.