Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 47 Second

Az alapszakasz utolsó fordulójában a Dési Unirea idegenben lépett pályára, a Bukaresti Metaloglobus otthonában és 2-1 arányú vereséget szenvedett.

Dragoș Militaru edző tanítványai a szokáshoz híven két nappal korábban vágtak neki a hosszú útnak, pénteken este egy bemelegítő edzést tartva a bajnoki mérkőzés helyszínén, Clinceniben.

A találkozó hivatalos 90 percében még úgy nézett ki, egy ponttal térnek haza a désiek, akiknek, azonban, a döntetlen sem segített volna a kiesés elkerülésében. A botoșani-i Andrei Baciu játékvezető jogosan ítélt öt perc hosszabbítást, amikor a hazaiak Yassine Zachir révén berúgták a győztes gólt, ami ugyanakkor három pontot jelentett a Ianis Zicu edzette alakulatnak. Legyünk őszintén, a Metaloglobus megérdemelte a sikert, különösen az első félidőben uralta az összecsapást és lelkesedésből is felülmúlta a Kolozs megyeiket, akik inkább védekezésre álltak fel.

Az első hazai gólnál, a 35. percben Daniel Pop hátvéd haza akarta adni a labdát, de túl lassan tette és Sebastian Moroz kapus nem érte el azt, de elkapta Dragoș Huiban, aki a jobb kapufa mellett talált az ellenfél hálójába.

Ugyanazt az óriási bakik követték el az Unirea védői a hosszabbítás 5. percében, amikor Yassine Zachir alig hat méterről talált be a tehetetlen Moroz kapujába, végleg megpecsételve a vendégek szomorú sorsát. Ha két ezelőtt héttel a Tunari ellen ugyancsak a hosszabbításban szerezték meg a győztes gólt a désiek, most éppen ők járták meg. Ilyen a futball, egyszer hopp, máskor kopp.

Az Unirea szépítő gólja a 71. percben született, amikor az 53. percben pályára lépett Cristian Chira egy gyors ellentámadás során bevette a kilencvenes évek végén a Désen is megfordult George Gavrilaș kapuját. Az erdélyieknek a 21. percben volt még egy óriási helyzetük, de Cosmin Bîrnoi 25 méteres bombalövése kapu mellé jutott. Két kapuralövéssel nem lehet nyerni, ezt tudniuk kell a désieknek, akik várakozáson alul, kiesési helyen zárják az alapszakaszt és sok reményük nincs a bentmaradásra.

Az Unirea a következő szereposztásban kezdte a clinceni-i mérkőzést: Sebastian Moroz – Marian Pruteanu (54 Victor Stancovici), Daniel Pop, Tudor Telcean, Denis Roș (54 Alex Șuteu) – Alexandru Dulca, Kereki Mihály (54 Cristian Chira), Aurelian Ciuculete, Albert Hofman (65 Denis Golda) – Florin Blaj (79 Mircea Manole), Cosmin Bîrnoi. Edző: Dragoș Militaru. Fel nem használt cserejátékosok: Rareș Pop – Alexandru Militaru, Laurențiu Fulga, Ciprian Călugăr.