Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 27 Second

Amitől tartott Dragoş Militaru, a Dési Unirea fiatal edzője bevált. A temesvári Electrica stadion pályája a szombat reggeli esőzés következtében valóságos sártengeré vált, a két csapat játékosainak fő törekvése az volt, hogy egyszerűen lábon maradjanak. Szomorú, de igaz, a hétvégi 17. fordulóban ilyen körülmények között kellett lebonyolítsák bajnoki találkozójukat a temesvári Ripensia és a Dési Unirea.

A vendégek, látván a bánsági időjárást idejében felkészültek az összecsapásra, meg aztán a Szamos mellett sem volt jobb idő, a désiek utolsó tréningjei is vizes talajon zajlottak le. Ami fontos volt a vendégek számára, megszerezni a három pontot és ottmaradni a felsőház jelöltjei között.  E célt teljesítették is az Unirea labdarúgói, akik nyertek is 2-1 (1-1) arányban. A vendégek már a találkozó elején uralták a középpályát és egyre gyakrabban veszélyeztették a Kolozsvári CFR 1907-től kölcsönbe érkezett 23 esztendős Ionuţ Rus hálóőr kapuját. Angelo Cocian középpályásnak két szabadrúgásból akadt óriási gólhelyzete a 8., illetve a 28. percben, de ami késik, nem múlik, tartja a közmondás és ez így is történt, ugyanis a 30. percben ő volt az aki megszerezte csapata vezetését Alex Pop pontos beadásánál. Nem tartott sokáig az öröm, ugyanis a hazaiak a 39. percben kiegyenlítették Răzvan Morariu találatával.

Szünet után aztán teljesen átvette a kezdeményezést az Unirea, valósággal lerohanta ellenfelét, de a gól nagyon nehezen született meg, alig a 89. percben, amikor a kétszeres országos ifjúsági bajnok, David Maftei közelről becsapta a temesváriak kapusát. A vendégeket elkísérő tíz szurkoló dobbal és énekszóval köszönte meg a mérkőzés sorsát eldöntő találatot, ami, ha nehezen is, de teljesen megérdemelten született meg. Megemlítjük még, a désieknél hiányzott Kereki Mihály hátvéd, aki még nem gyógyult fel sérüléséből. Ugyanakkor játékjogot kapott az év elején a CSM Buzăutól leigazolt Răzvan Matiş is.

Dragoş Militaru edző a következő csapatnak szavazott bizalmat:  Railean – Maftei, Burdeţ, Buta, Gîţ – Ad. Pop, Cătinean, Matiş, Cocian – Alex Pop, Fl.  Blaj. Pályára léptek még még: Al. Militaru, Chira, Bogdan és Fulga. Fel nem használt cserék: Chindriş (kapus), Checicheş, An. Pop, Frăsineanu, Bogdan és Călugăr.