Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 15 Second

A dési és nagybányai röplabdázók küzdelmét minden alkalommal szoros harc jellemzi találkozójukat. Így történt a hétvégi 18. fordulóban is, amikor a Ştiinţa Explorări – Dési Unirea bajnoki mérkőzés nem éppen fölényes hazai sikerrel végződött, sőt mi több désiek egy szettet is hazavittek.

A Lascăr Pană sportpalotában valamivel többen voltak jelen, mint más meccseken, sok dési származású néző is helyet foglalt a lelátókon biztatva kedvenceiket. Az előző menetben a krajovaiaktól hazai pályán elszenvedett vereség után Tămaş Stelian Ovidiu edző tanítványai nagy lelkesedéssel léptek pályára és már első perctől kezdve bizonyitani akartak.

A máramarosiak komoly ellenfélnek bizonyultak és az első szettet fölényesen nyerték 25-18 arányban. A másodikat már a vendégek uralták, akik 25-17-re húztak el. Az összecsapás utolsó két szettjét a hazaiak biztosítottak be maguknak 25-23 és 25-20 arányban. Így lett a végeredmény 3-1 (18,-17,23,20) a Marius Botea és Sorin Pop páros edzette együttes javára és tegyük mindjárt hozzá, teljesen megérdemelten, habár voltak olyan időszakok, amikor vetélytársaik is felzárkóztak melléjük. Szinte elmondhatjuk, a Ştiinţa Explorări győzelmét egy játékos döntötte el. Mihai Tarţa röplabdázóról van szó, aki egymaga húsz pontot szerzett csapatának, ami ebben az idényben ritkán fordult elő.

A désiektől két játékost is ki kell emelnünk. Silviu Ioan Suson és Andrei Grigoraş mindketten 14 pontot értek el az erdélyi derbinek is beillő találkozón.

A következő fordulóban, amelyre február 22-én, szerdán kerül sor a Dési Unirea Bukarestbe látogat, ahol a Giuleşti teremben a Rapid lesz az ellenfele. Újabb erőpróba a Kolozs megyei alakulatnak.