Mezőség ma Olimpia
0 0
Read Time:2 Minute, 50 Second
Debeljuh / fotó: Riti József Attila

A Liga 1 alapszakaszának utolsó (30.) fordulójában a Kolozsvári CFR hazai pályán fogadta a kiesőjelölt Dinamót és 4-1 arányú győzelmet arattak felettük. A találkozó góljait Deac (39. perc), Debeljuh (51, 58. és 76. percekben), illetve Aloe (4. perc) szerezték.

A Dinamó biztos áldozatként érkezett a Kolozsvárra, de ezt meg akarta cáfolni, ugyanis meglepetészszerűen Baptiste Aloe 4. percben szerzett góljával átvette a vezetést (0-1).

A kapott gólt követően nem sokat teketóriáztak a CFR játékosai és nekirontottak a Dinamó kapujának és megszülettek az első komolyabb vasutas helyzetek.

A 19. percben, egy szabadrúgást követően a labda Burcăhoz jutott, aki egy skorpió csellel lőtt kapura, de pontatlan volt, és a labda célt tévesztett.

Az egyre erősödő CFR nagy nyomást gyakorolt a bukaresti csapatra, mely végül megtört és a CFR kiegyenlített. A 39. percben Bordeianu a labdát jobbra, Deachoz passzolta, aki nem habozott majd kissé közelebb sodródott a kapuhoz és a tehetetlen Eșanu hálójába lőtte (1-1).

A félidő utolsó percében Steliano Filip csúnyán lekönyökölte Bordeianut, így a játékvezető kiállította és csapata emberhátrányban voltak kénytelen végígjátszani a mérkőzést.

Térfélcsere után Dan Petrescu vezetőedző pályára küldte Omranit és Debeljuhot és a játék felpörgött.

A CFR lehengerlő játékát Petrila vetítette előre, akit Omrani állított gólhelyzetbe, de nem tudott élni a lehetőséggel.

A találkozó 50. percében Bordeianu egy távoli lövéssel próbálkozott, de a játékszer Omranin pattant és Debeljuhhoz került, aki habozás nélkül a hálóba továbbította (2-1).

Annak ellenére, hogy átvették a vezetést a kolozsváriak továbbra sem lassítottak a tempón, így már csak idő kérdése volt mikor jön a következő gól. Az 54. percben Petrila is közel állt a gólszerzéshez, lövését azonban hárította a Dinamó kapusa, Eșanu.

A CFR harmadik gólja az 58. percben érkezett, amikor Debeljuh az Omranitól kapott labdát mintegy hét – nyolc méterről az ellenfél kapusa mellett begurította a kapuba (3-1).

A harmadik gólt követően kissé visszafogták magukat a hazaiak, de a 76. percben Debeljuhnak így is sikerült megszereznie a mesterhármast (pályafutása második mesterhármasa, de az első, amit Romániában hozott össze), amikor befejelte Manea beadását.

A mérkőzés végén a hazaiak teljesen visszafogták magukat, nem veszélyeztették a bukarestiek kapuját, inkább a labdabirtoklásra törekedtek.