Superliga RMDSZ népírtás Dés Kemény
0 0
Read Time:1 Minute, 39 Second

A Kolozsvári CFR sorozatban a második győzelmét könyvelhette el, a Clinceni Academica ellen, a Liga 1, második fordulójában. A találkozó góljait Cascini (69. perc), illetve Petrila (61. perc) és Latovlevic (87. percben) szerezték.

A mérkőzés papírforma szerint kezdődött, a vasutasok nyomást gyakoroltak a házigazdára. Az első gólhelyzetet is az ők oldalukon jegyezték, a 2. percben Manea fejelte kapura Păun szögletből érkezett beadását.

Az első félidő 19. percében a kolozsváriak újra helyzetbe kerültek, amikor Debeljuh fejelte mellé Deac szögletét.

A mérkőzés 32. percében Păun a tizenhatos széléről lőtt, de nem találta el a kaput. Hat perccel később, a 38. percben jegyeztük a clinceni gárda első helyzetét, amikor Patriche fejelte kapura Moulin beadását, de a játékszer a felső léc felett szállt el.

A második félidőben is a vendégek gyakoroltak nagyobb nyomást, aminek volt eredménye is, ugyanis a 61. percben Petrila lőtte a hálóba Păun beadását (0-1).

Az Academica válasza nyolc perccel később érkezett, Deac felelőtlenül, a tizenhatoson belül ütközött Patricheval és a játékvezető habozás nélkül büntetőt ítélt. A büntetőt Cascini értékesítette (1-1).

A 75. percében jegyeztük a mérkőzés legnagyobb helyzetét, ugyanis Jonathan Rodrigez húsz méterről lőtt kapura, de a labda a kapufán pattant.

A kolozsváriak győztes gólja a hajrában érkezett. A 87. percben Deac beadását Camora cseréje, a veterán Latovlevici lőtte az ellenfél kapujába és 1-2-re beállította a végeredményt.

A győzelem magabiztosabb, mint ahogyan az eredmény mutatja, ugyanis a CFR 60%-an birtokolta a labdát és jóval több helyzetet dolgozott ki magának, mint ellenfele.