Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:3 Minute, 5 Second

A Liga 1, 28. fordulójában, a Kolozsvári CFR idegenben, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK otthonában lépett pályára és 2-0 arányú győzelmet aratott. A gólokat Camora (5. perc) és Debeljuh (84. perc) szerezték.

A találkozó kezdő sípszója előtt a két csapat játékosai közösen tartottak egy molinót, amin az ukrajnai háború ellen tüntettek („No war, we want peace”). A béke mellett foglalt állást a két csapat szurkolótábora is. A hazaiak, Székely Légió az „Isten óvja Kárpátalját” feliratú molinót akasztották a kerítésre, a kolozsvári Peluza Vișinie (Bordó Lelátó) pedig egy angol nyelvű felirattal tüntettek (No War).

A kolozsváriak már rögtön a mérkőzés elején nyomást gyakoroltak a hazaiakra, az 5. percben Deac betört Niczuly tizenhatosába, de mivel lőni nem tudott továbbadta Neguțnak, aki hátrapasszolta Camoranak, a CFR csapatkapitánya pedig nem habozott és mintegy húsz méterről a felső szögletbe tette a labdát, így a vendégek átvették a vezetést.

A gólt követően bekövetkezett az, ami a CFR minden meccsén 2022-ben: visszaléptek és teret hagytak ellenfelüknek, melyek több gólhelyzetet is összehoztak.

A hazaiak első helyzetét rögtön a 7. percben jegyeztük, amikor Ștefănescu beadását könnyűszerrel kapta el a CFR kapusa, Hindrich Otto.

A találkozó 23. percében Ștefănescu szögletből beadott labdáját Dumitrescu fejelte kapura, ahol újra résen volt Hindrich Otto és védett.

A találkozó addigi legveszélyesebb hazai helyzetét a 29. percben hozta össze Ștefănescu aki kijátszotta a kolozsvári védelmet, majd kapura tört, lövése azonban a CFR kapuja előtt gurult el.

Az első félidő hajrájában, a találkozó a 40. percében a vendégeken volt a sor, hogy veszélyeztessék az ellenfél kapuját, Neguț beadását azonban könnyen elkapta a Sepsi kapusa, Niczuly Roland.

Szünet után a csapatok ott folytatták, ahol abbahagyták az első félidő végén, a hazaiak tovább támadták a CFR kapuját, de a védők állták a sarat és az 53, illetve az 59. perceiben meghiúsították Ashovsky és Aganovic próbálkozásait.

A mérkőzés 61. percben a játékvezető szabadrúgást ítélt a vendégek javára, amit Deac végzett el, gól azonban nem született, a labda pár centivel kerülte el a kaput.

A sepsiszentgyörgyiek nyomása továbbra sem szűnt, Eder Gonzales és Aganovici is helyzetbe kerültek a 66. és a 71. percekben, de mindkettő lövése a kolozsvári kapu mellett ment el.

A mérkőzés végén a CFR játékosainak sikerült megállítani a hazaiak támadását és egy újabb gólt is szereztek. A 84. percben Grahovac fejelte kapura a szögletből jött beadást, a labda azonban a Debeljuh térdére esett, aki a kapuba továbbította és 2-0-ra beállította a végeredményt.