KIFOR stadion Mezőség ma
0 0
Read Time:1 Minute, 21 Second

Valóban, nem is olyan régen még derbinek nevezhető a két szomszédos röplabdacsapat találkozója, függetlenül, hogy hol mérték össze tudásukat, Zilahon vagy Désen. A hétvégi mérkőzés, azonban, már nem volt az, ugyanis mindkét fél a táblázat második felében helyezkedik el. A hazaiak három sorozatban elszenvedett után szerepeltek a désiek ellen, az utóbbiak hasonlóképpen egy gyenge időszak után jelentek meg a „Gheorghe Tadici” teremben. A szilágyságiak nagy lelkesedéssel játszottak, miközben a vendégek sehogy sem találják fel magukat a Steaua és a Dinamo elleni csúfos vereség után. Aránylag könnyen nyertek a hazaiak, akiknek alig 64 perc kellett, hogy megverjék az Unireat. Az első szettben, például, csak két alkalommal közelitették meg a Kolozs megyeiek a zilahi gárdát, méghozzá 5-8-as és 7-11-es állásnál, de a különbség többször is nyolc-kilenc pont volt. A második menet elején feljött az Unirea, 5-1-es zilahi vezetés után megközelítette ellenfelét 8-9-re, de tovább már nem volt erejük a többnyire fiatalokból összekovácsolt vendégeknek, végül is a CSM –CNE Lapi Dej fölényesen nyert 3 – 0 arányban. A hazaiak edzője, Horacio Dileo végig ugyanazt a felállitást küldte a játéktérre, míg Ovidiu Tămaş több cserét is végrehajtott, de eredménytelenül. A zilahiak legjobbja a montenegrói Alexandar Minics volt 17 ponttal, a 35 éves röplabdázó különösen a hazai összecsapásokon remekel. A désiektől Silviu Suson másodedző nevét emeljük ki, aki 11 pontot ért el.

A következő fordulóban a Dési Unirea újabb nehét erőpróba előtt áll, otthon fogadja a bajnok Galaci Arcada együttesét, míg a zilahiaknak valamivel könnyebb dolguk van Bukarestben a Ştiinţa ellen.