KIFOR stadion Mezőség ma
0 0
Read Time:4 Minute, 50 Second
Manole bűntetője / fotó: Riti József Attila

A Liga 2, 8. fordulójában a Dési Unirea egy újabb neves ellenfelet, a Petrolul Plojeștitet fogadta, és 1-3 arányú vereséget szenvedett. A találkozó góljait Manole (55. perc), illetve Mihai Constantinescu (76), Cebotaru (81) és Silviu Pană (92) szerezték.

A fertőzési arány 3 ezrelék felé nőtt Désen ezért a létszámkorlátozások miatt jóval kevesebb szurkoló vehetett részt a szombat délutáni mérkőzésen.

A találkozó első félideje kiegyensúlyozott volt, mindkét fél kivárt, így alig születtek gólhelyzetek, de a lelkes dési közönség biztatására talán kissé többet támadtak az Unirea játékosai.

Az első félidő hajrájában jegyeztük a mérkőzés első komolyabb helyzeteit. A 44. percben Bratu szabadrúgásból lőtt kapura, de a labda jóval a dési kapu felett szállt el. Két perccel később, a 45+1. percben a játékszer a désiek csatárához, Manolehoz jutott és kapura fejelt, lövése azonban gyenge volt és könnyedén kivédte a Petrolul kapusa, Avram.

Szünet után a házigazdák kezdtek jobban, az 50. percben Rus próbálkozott egy távoli lövéssel, amit Avram sikeresen hárított. Egy perccel később, Alexandru Blaj csúnyán lelépte Măzărachet, de szerencséjére megúszta egy sárgával.

A találkozó 54. percében Huja szabálytalankodott saját tizenhatosán belül, ezért a marosvásárhelyi játékvezető bűntetőt ítélt. A tizenegyest az 55. percben értékesítette Manole.

A gólt követően a házigazdák nem vonultak vissza a védelembe és tovább támadtak, azzal a céllal, hogy megnöveljék előnyüket, továbbá agresszív letámadással próbálták minél távolabb tartani ellenfelüket Răilean kapujától.

A házigazda taktikája egészen a 76. percig volt sikeres, amikor Mihai Constantinescu fejelte kapuba a szögletből érkezett beadást.

A vendégek második gólja bűntetőből érkezett. A 80. percben Alexandru Blaj a tizenhatoson belül akasztotta el Măzărachet, így a játékvezető bűntetőt ítélt. A tizenegyest Cebotaru értékesítette a 81. percben.

A désiek egyenlítő gólja a 89. percben jöhetett volna, amikor Alexandru Pop negyven méteres lövéssel próbálkozott, Avram viszont résen volt és hárított.

A végeredmény végül 1-3 lett, mert a 93. percben Silviu Pană is szerzett egy gólt a Petrolul számára.

A végeredmény ellenére a hazaiak lelkes szurkoló gardája, a „Brigada Someșeană” állástól függetlenül végig szurkolt a csapatnak. A vendégcsapatot is elkísérte egy 25-30 személyes szurkolótábor. A Steaua után ők a második csapat melynek szurkolói voltak Désen

A következő fordulóban, szeptember 30-án, 17:00 órától Chiajnara utazik az Unirea. A mérkőzést élőben közvetíti a Digisport 1.

Kiütéses győzelem a Kolozsvári Universitatea számára

Az Universitatea idegenben játszott, a Dacia Unirea Brăila otthonában, és 3-0-ra győzött. A gólokat Ribeiro (12. perc), Boiciuc (43) és Blejdea (80) szerezték.

A találkozó a házigazdák támadásával kezdődött, az 5. és a 7. percekben gólhelyzetbe is kerültek, de nem jártak sikerrel.

A találkozó első gólja a 12. percben érkezett, amikor Boiciuc beadását Ribeiro értékesítette.

A 36. és 42. percekben a kolozsvári Ribeiro és a brăilai Stănescu is kihagytak egy-egy remek helyzetet.

Az első félidő 43. percében a házigazdák kapusa Cristian Andrei nagyot tévedett és Alexandru Boiciucnak passzolta a labdát, aki nem habozott és tíz méterről a kapuba lőtte.

Térfélcsere után is az Universitatea volt a veszélyesebb, több alkalommal is veszélyeztette ellenfele kapuját.

A harmadik gól a találkozó 80. percében érkezett amikor Andrei Blejdea tört be a tizenhatosba és egyedül maradt Cristian Andrei kapussal és kapuba lőtte a játékszert.