Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 22 Second

A hétvégi forduló nem hozott meglepetéseket, de azért ide sorolhatjuk a Tordaszentmihályon lezajlott Arieşul –Szamosújvári Atletic Olimpia találkozót, ahol a hazai alakulatnak nem volt éppen könnyű dolga a kullogó vendégekkel szemben, akik a múltheti Sasokkal szembeni értékes pontszerzés után mintha „felébredtek” volna és a régi jó időkre emlékeztető játékkal nehezítették meg az éllovas helyzetét. Végül is 2-1 (2-0) arányban nyert a Torda melletti gárda, de igazán meg kellett izzadnia a három pontért. A győztesek mindkét gólja az első félidőben született, méghozzá a 27., illetve a 31.percben, amikor Lemah és Mărie voltak eredményesek. Térfélcsere után feljöttek a szamosújváriak, akiknek Paul Stupinean szépítő találata mellett még volt két jó helyzetük egyenlítésre. A 70. percben az Arieşul tíz emberben maradt, ugyanis Gáll András középpályást kiállította a játékvezető. Ebben a helyzetben a hazaiak foggal-körömmel védték az eredményt és főleg, első pozíciójukat a táblázaton.

Alig egy pár kilométerre, azaz a tordai municipiumi stadionban a Sticla Arieşul gólzáporos sikert aratott a Szászfenesi Academia de Fotbal felett. Az utóbbiak nem kevesebb mint kilenc kapott góllal tértek haza, miközben ők csak egyszer találtak be a hazaiak kapujába. Az eredmény, 9-1 (6-1) azt mutatja a többnyire ifikből álló tordaiak jó formában voltak és végre, megjött a kedvük góllövésre is. A z Sticla Arieşul játékoskeretében hat 18 év alatti labdarúgó szerepel. A 16 esztendős Marin Hărăstăşan, például, nem kevesebb mint három találattal járult hozzá csapata bravúros győzelméhez. A többi gólok szerzői Octavian Cârgea (2), Sava Paul, Savu Alex, Ötvös Mario és Berkeczi Loránd voltak. Ezzel a sikerrel a tordaiak javítottak a gólarányon, míg a fenesiek továbbra is hullámvölgyben vannak.

Jól szerepelt idegenben a másik Torda környéki tizenegy. Az Alsódetrehemi Unirearól van szó, amely Nemeszsukon 3-2 (0-1)-re nyert a Speranţaval szemben. Az első 45. perc végén még a hazaiak vezettek 1-0-ra, de aztán szünet után az Unirea hárommal válaszolt. A nyertesek góljait Victor Soporan, Alex Savu és Ovidiu Imbuzan szerezték. A három pont megszerzésével az alsódetrehemiek továbbra is ott vannak az élbolyban, ahol egyre szorosabb a helyzet.

Nehezen, de megérdemelten szerezte meg a győzelmet a szamosújvárnémeti pályán a Désaknai Minerul szatelitcsapata, amely szoros küzdelem után 3-2 (3-1) arányban nyert a Nagyiklódi Unireaval szemben. Vasárnap délután került sor a Magyargorbói Viitorul – Szamosújvárnémeti Vulturul 2020 találkozóra, amely a vendégek nagyarányú 7-1 (3-0)-es győzelmével végződött. A meccs legjobb játékosa a Sas középcsatára, Alex Rus volt, aki mesterhármast ért el.

A menet utolsó mérkőzésén: Viitorul Mihai Georgescu  – Aranyosegerbegyi Victoria 0-1(0-0).