Dés Kemény Csicsergők KIFOR
0 0
Read Time:1 Minute, 22 Second
Unirea – Rapid / fotó: CS Unirea Dej

Semmi gondjuk sincs a rájátszás alsóházában a Dési Unirea röplabdázóinak. Ha az alapszakaszban a „nagyokkal” nem bírtak az iramot, a bajnokság e részében mérkőzésről-mérkőzésre egyre jobban szerepelnek Ovidiu Tămaş edző tanítványai. Így történt a hétközi szerda délutáni fordulóban is, amikor 69 perces szoros találkozó után 3-0 arányban nyertek a valamikor az ország lejobbjai közé sorolt Bukaresti Rapid alakulata ellen (a hatvanas években még Európa kupadöntőt játszott, méghozzá a Bukaresti Dinamóval!).

A sétatéri sportcsarnokban rendezett összecsapáson nem volt épp könnyű dolguk a hazaiaknak és amint azt a szettek eredményei is mutatják, mind a három menetben szoros küzdelem volt és az Unirea csak nagyobb erőfeszítés árán biztosította be magának a győzelmet. Ez azt jelenti, sorozatban a második sikert aratták a désiek, miután a múlt hétvégén ugyancsak hazai pályán a sereghajtó temesvári főiskolásoknál bizonyultak jobbnak. A hazaiak edzője ezúttal is több ifijátékost vonultatott fel, ami biztató a csapat jövőbeli szereplésével kapcsolatban. A szokatlan, déli 2 órakor kezdődő mérkőzésen helyet foglaló szurkolók (elmondható, tényleg kitartó és lelkes sportbarátok) elégedetten távoztak, kedvenceik pár nap leforgása alatt kipipálták a második győzelmet, ami ebben az idényben Désen ritkán történt meg. A szerdai meccsen is a legjobb játékos a veterán Andrei Grigoraş volt 14 ponttal, míg a vendégektől Baziliuc-Iordache Răzvan nevét említjük, aki 16 pontot szerzett.

Az osztályozó csoport másik mérkőzésén a Kolozsvári U idegenben 3-0-ra győzte le a Temesvári U csapatát.

E hétvégén Kolozsváron megyei rangadóra kerül sor az Universitatea    és a Dési Unirea között. Az utóbbi években mindig a désiek nyertek az egyetemistákkal szemben.