0 0
Read Time:2 Minute, 5 Second
Vasutas
Startol a Liga 1 /Fotó: Riti József Attila (archív, CFR-Borac)

Több heti szünet után ezen a hétvégén startolt a román labdarúgó Liga 1, 104. szezonja. A romániai csapatok közül a Kolozsvári CFR az első, amely már versenyben van és három mérkőzést le is játszott. A bajnokok ligája első selejtezőkörében oda-vissza játszott a boszniai FC Borac Banja Luka csapatával. A vasutas csapat összesítésben 4-3 arányban győzött és továbbjutott a második körbe, ahol a gibraltári meglepetéscsapatot, a Lincoln Red Imps FC-t fogadja (a luxemburgi bajnokot ütötte ki). A CFR és a Borac párharca közül, a kolozsvári mérkőzés, melyen 3-1-győzött a CFR sétagaloppnak tűnt. A banja lukai visszavágó viszont a statisztika ellenére nem volt könnyű, ugyanis a hazai csapat, a szurkolók által feltüzelve, mindent megtett, hogy továbbjusson. A második félidőben két gólt is lőttek és hosszabbításba tolták a mérkőzést. A ráadásban a kolozsváriak voltak a jobbak és Chipciu bombagóljával, az összesítésben (a mérkőzést a Borac nyerte meg 2-1-re) átvették a vezetést és továbbjutottak a második selejtezőkörbe.

A két selejtezőmérkőzés között a Kolozsvári CFR és a Krajovai U SC gól nélküli döntetlent játszottak a szuperkupában. A mérkőzés győztese a büntetőpárbaj következtében dőlt el, Păun és Omrani is vétettek, így a krajovai csapat emelhette magasba a serleget.

A vasutasok új edzővel és kilenc új játékossal vágnak neki az új idénynek, mely a tegnapi Botoșani FC – FCSB (0-0) mérkőzéssel kezdődött. Célkitűzésük az új szezonra ugyanaz, mint a múlt években: bajnoki cím és legalább csoportkör egy európai kupában. A vasutasok kihívói ezúttal is a FCSB és a Krajovai U SC. Továbbá a tavalyi szerepléséből ítélve, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-t is odaszámíthatjuk a kihívók közé. Az új szezonban is a CFR-t tartják a legnagyobb esélyesnek a szakemberek és a fogadóirodák.

A most startoló bajnokság lesz sorozatban a tízedik, a kolozsvári csapatkapitány, Mario Camora számára. Az eddigi kilenc évad alatt 304 mérkőzést játszott a csapat számára (ezzel ő abszolút rekorder a liga 1 külföldi játékosai között). A klubrekorder azonban nem ő, hanem Ciprian Deac aki nem kevesebb mint 309 mérkőzést játszott vasutas színekben.