Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 40 Second
Súlyos vereséget szenvedett az Unirea /📷© Riti József Attila – hivatalos

Felejthető produkciót nyújtott hazai pályán, telt ház előtt, a rájátszás 2. fordulójában a Dési Unirea. Április 2-án, a Dinamo Bukarestet fogadta és 3-0 arányú vereséget szenvedett. A vasárnapi mérkőzés sorozatban a második 3-0-s vereség volt a rájátszásban, a dési gárda számára. Úgy tűnik, hogy egyelőre túl nagy falat a felsőház a csapat számára.

A mérkőzés legjobb csapata egyértelműen, hogy a Dinamo volt, melyet a dési klubnak köszönhetően 1500 vendégszurkoló támogatott. A gyengébb forma mellett a nagyszámú dinamós szurkoló is blokkolta mentálisan az Unirea játékosait.

A találkozó első gólja a 27. percben érkezett, amikor Iulian Roșu szögletből érkezett beadása következtében a labda Gorka Larruceahoz jutott, aki habozás nélkül a Railean kapujába továbbította (1-0).

A kapott gólt követően a hazaiak nem tértek magukhoz, így a vendégek, a 30. percben újabb gólt szereztek. A gólszerző ezúttal Daniel Iglesias volt, de a gólpaszt ugyancsak Iulian Roșu adta (2-0).

A második gól kissé felrázta a hazaiakat, melyek támadásba lendültek, de próbálkozásuk steril és eredménytelen volt, így szünetben is maradt a 0-2.

Térfélcsere után a vendégek visszafogtak a tempóból és a hazaiaknak hagyták a kezdeményezést, de az Unirea támadásai ugyanolyan eredménytelenek voltak, mint az első félidőben. Ennél eredményesebb volt azonban a vendégcsapat, a 77. percben Daniel Iglesias a tizenhatos szélénél mellkassal vette át a labdát, majd pedig a tehetetlen Railean hálójába rúgta (3-0).

A vendégcsapat szurkolótábora riválisai gyalázásával végezte a mérkőzést, és ehhez csatlakozott a dési szurkolótábor egy része is, melynek magyarellenessége jól ismert. Amúgy a dési ultrák (Brigada Someșeană) egy látványos koreográfiát mutattak be a találkozó elején, melynek fő eleme az Unirea történelmi sikere volt.

A következő fordulóban a désiek idegenben játszanak, a Gloria Buzău otthonában.