Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 7 Second

Egyre szorosabb a harc az elsőségért a IV. ligában. A hétvégi fordulóban nyert a táblázat első két helyezettje, ellenben a harmadik pozíciót elfoglaló Szászfenesi ACS nagy meglepetésre kikapott hazai pályán a gyengébb képességű Alsódetrehemi Unireatól. E találkozót egy héttel korábban bonyolították le és 4-2-es vendégsikerrel végződött, ami ugyanakkor eltávolította az első helytől a fenesieket, pedig az idény elején nagy reménnyel vágtak neki a bajnokságnak.

Az éllovas Supporter 2.0 együttesnek sem volt könnyű dolga Aranyosegerbegyen, ahol ugyan győzött 1-0 arányban, de igazán megizzadt a három pontért. A menet rangadójának is beillő találkozó egyetlen gólja az 51. percben született, szerzője pedig a guinneai Lamah Keolen Joel volt. A hazaiaknak lett volna lehetőségük kiegyenlíteni, de a 70. percben Paul Cubleşan a kapufát találta el. Így a kolozsváriak őrzik első helyüket a táblázaton, de mindjárt mögöttük ott van az idegenben minden alkalommal remekül szereplő Tordaszentmihályi Arieşul, amely a hétvégi forduló utolsó mérkőzésén biztosan nyert Kissebesen, 3-1–re a helyi Viitorul ellen

Váratlan eredmény született a Szászfenesi Academia de Fotbal – Magyargorbói Viitorul mérkőzésen, amely az utolsó helyet elfoglaló vendégek 2-1-es sikerével végződött.

A forduló legnagyobb arányú eredményét Apahidán jegyeztük, ahol a Sporting valósággal leseperte a pályáról a Gyalui Szamos alakulatát. A hazaiak 6-1 arányban diadalmaskodtak, feledtetve szurkolóikkal az idény eddigi gyengébb teljesítményét. A Szamosújvári Atletic Olimpia szabadnapos volt.