Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 13 Second
Atletic Olimpia / fotó: Atletic Olimpia

Ha a IV. ligában a várakozáson alul szerepel, a Román Kupában egyre jobb eredményeket tud felmutatni az Atletic Olimpia. Május 18-án, szerdán, például, a megyei szakasz nyolcaddöntőjében Vlad Dani edző tanítványai 3-0 (0-0) arányban nyert a bajnokság harmadik helyét elfoglaló sokkal erősebb Nagyiklódi Unirea ellen. A gólokat Paul Tetean (2) és Razvan Gliga szerezték a második játékrészben. A sétatéri stadion pályáján lebonyolított találkozót mindvégig a hazaiak uralták és megérdemelten nyertek, kipipálva az idény egyik legsikerültebb mérkőzését. Soknak meglepetést jelent, de ezúttal az Atletic Olimpia jobb volt és az összecsapás végén nem véletlenül Kilin Csaba klubelnök volt a legboldogabb ember. A siker neki is köszönhető, hiszen nem könnyű egy vidéki klubot vezetni, méghozzá úgy férfi, mint női csapattal (az utóbbi a II. ligában szerepel). A kupa negyeddöntőjében a szamosújvári alakulat a Tordaszentmihályi Aranyossal került össze.

Szamosújvárnak régi hagyományai vannak a Román Kupában. 1970-ben, például az akkori CIL a kolozsvári Ion Moina stadionban 3-2 (Osztián Elemér győztes góljával) arányban legyőzte az A osztály egyik élenjáró csapatát, a Bukaresti Rapidot. A párharcra azért került sor Kolozsváron, mert a szamosújvári pályát elárasztotta az akkori nagy árvíz. Az érdekes az, a CIL labdarúgói egy hétig a helyi Petru Maior középiskola…udvarán edzettek, miközben a vasutasok élvezték a Giulesti stadion gyepszőnyegét. Ilyen körülmények között okozott váratlan meglepetést a lelkes szamosújvári gárda.