Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 37 Second
A kezdőcsapat / fotó: Unirea

Ami ünnepnek készült, szomorúan végződött a Dési Unirea – Chindia Târgoviște Liga 2-es mérkőzésen, ahol 1-3 (0-2) arányú vereséget szenvedett a Chindiatól.

Dragos Militaru, a hazaiak edzője éppen a találkozó napján töltötte be 34. életévét, de a kellemes hangulatban induló sporteseményt valósággal elrontották tanítványai, akik a tunarii siker után egyszerűen leégtek hazai pályán, méghozzá nagyszámú hölgy előtt, akik a hétvégi fordulóban ingyen tekinthették meg a párharcot és akik lehangoltan hagyták el a sétatéri stadiont.

A hétvégén Désen semmi sem sikerült a hazaiaknak, míg a vendégek mindent beleadtak, hogy nyertesen hagyják el a pályát, megörvendeztetve az alig egy pár nappal azelőtt kinevezett Gabriel Boriga új klubelnököt. Érdekes, három idegenlégiós döntötte el a vendégek győzelmét, azaz ők voltak a góllövők.  Az első találat Viktor Boganciuk Moldova Köztársaságbeli középpályás nevéhez fűződik, aki a 24. percben talált be Sebastian Moroz dési hálóőr kapujába. Öt percre rá a horvát származású Ante Zivkovics növelte a Chindia előnyét, majd a 66. percben az ugyancsak horvátországi származású, a bukaresti Dinamónál is megfordult Ivan Pesics állította be a végeredményt. Közben, az 54. percben az újonnan beállt Denis Golda szépített, közelről betalálva a több első ligás együttesben is szereplő Iustin Popescu kapujába, de ez édes pontszerzéséhez.

Az Unireanak voltak még jó helyzeteik, de Daniel Pop (akit le is cserélt trénere), Alexandru Dulca (egyes-egyedül a tizenhatoson belül, a kapusba rúgta a labdát) és Cosmin Bîrnoi elpuskázták azokat, a lelátókon helyet foglaló népes szurkolótábor elégedetlenségére.

Dragoș Militaru dési mester az összecsapás után nem talált szavakat a fiúk gyenge játékára, annál is inkább mivel vissza szeretett volna vágni a vendégeknek ősz eleji menesztésére, amikor csupán három forduló után el kellett hagyja a Chindia kispadját.

Az aradi Mircea Ardelean játékvezető sípjelére az Unirea a következő csapattal állt ki: Sebastian Moroz – Marian Pruteanu (71 Victor Stancovici), Daniel Pop (32 Denis Golda), Tudor Telcean, Alexandru Șuteu (69 Alexandru Militaru) – Cristian Chira (69 Denis Roș) – Kereki Mihály, Adrian Pop, Alexandru Dulca – Florin Blaj (32 Hoffman Albert), Cosmin Bîrnoi. Edző: Dragoș Militaru. Fel nem használt cserék: Rareș Pop – Aurelian Cuciulete, Gabriel Fulga, Ciprian Călugăr.