
November 17-én, csütörtökön az elemisek számára szerveztünk egy programot, melynek keretén belül megismerkedhettek a Szentháromság örmény-katolikus székesegyházzal és ennek kalandos történetével. Az esemény egy tárlatvezetéshez hasonlított, melynek keretén belül a két csoportra osztottuk az elemiseket.
A kisiskolásokat körbevezettük a székesegyház belsejében, megtekinthették az oldalkápolnában található korábban Rubensnek tulajdonított barokk festményt (a festményt valójában Joachim von Sandrart német festő munkája), a templomi kegytárgyakat és a mennyezeten megfigyelhető csodálatos freskókat. A gyerekek a templom kriptájáról is megtudhattak érdekességeket.
A bemutatót Riti József Attila történelemtanár zárta, aki a székesegyház rövid történetét mesélte el nekünk. A rendezvényen 132 elemis diák és 10 tanítónő volt jelen.
QR kódos játék az iskolában
November 18-án a tanítónőkkel közösen egy interaktív és izgalmas játékot szerveztünk az alsós diákok számára, akik ilyen módon játékosan megtudtak különböző érdekességeket a főtéri székesegyházról és annak történetéről.
A kincskereső vetélkedő kezdete előtt a tanítónők csapatokra osztották a gyerekeket, majd lapokat osztottak ki amelyeken az örmény-katolikus székesegyházzal kapcsolatos kérdések szerepeltek. Ezt követően a csapatok az épületben elrejtett QR kódokat kellett megtalálják, majd beszkenneljék az okostelefonjaik segítségével, így megtalálták a válaszokat a lapon feltett kérdésekre. Csapatunk tagjai segédkeztek akkor hogyha egy csapat esetleg nem értette volna a kérdéseket vagy a technikai okok miatt nem tudtak választ adni egy kérdésre. Továbbá az örmény ábécével is megismerkedtek, ennek segítségével le kellett írják nevüket a lapra.
A játék végén mindenki nyert. A jutalom egy oklevél és házi készítésű dalauzi volt.
Köszönjük a szülőbizottságnak, hogy támogatta a fuvart, Léczfalvi Etelkának a dalauzit és Hideg Melindának a mézet! Köszönjük a tanítónőknek és Molnár Tibornak a segítséget!
Márton Zsuzsanna