Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:1 Minute, 6 Second
Akcióban / fotó: FC Unirea Dej oficial

A hétvégén véget vetett a tíznapos hazai edzőtábornak a Dési Unirea játékoskerete. Még mielőtt elhagyták volna a sétatéri stadion környékét Dragoş Militaru edző tanítványai Nagyszebenbe utaztak, ahol az éppen kivitelezés előtt álló új stadion pályáján a Szuperliga újoncával, a Hermannstadt csapatával játszottak barátságos mérkőzést. A désiek azelőtt egy pár nappal Kolozsváron 1-3-ra kikaptak a bajnok CFR együttesétől, míg a hazaiak éppen akkor érkeztek meg a törökországi edzőtáborból. Nem kis meglepetésre az alsóbb osztályú Unirea 2-0 (0-0) arányban nyert Alexandru Militaru (53. perc) és Cristian Chira (85) góljaival. Különösen a második találat volt értékes, hiszen a vendégek középpályása 30 méterről talált be a szebeniek kapujába. Érdekes, a Kolozs megyei alakulat szünet utáni jobb szereplésének köszönhetően biztosította be a három pontot, vagyis akkor, amikor a désiek mestere inkább a tartalékokat küldte pályára.

A találkozót a következő felállitásban kezdte az Unirea: Răilean – Roş, Burdeţ, D. Pop, Gîţ – Kereki Mihály, Chira, Cocian, Ad. Pop – Al. Pop és Florin Blaj. Tércsere után még szóhoz jutottak Chindriş – kapus, Buta, Ciubotaru, Alex Militaru, Mészáros Eduárd, Călugăr, Bogdan, Frăsineanu és Andrei Pop, azaz a játékoskeret minden tagja.

Legközelebb, július 16-án, szombaton játszik újabb ellenőrző mérkőzést a Dési Unirea. Ellenfele a II. ligába e nyáron feljutó Újszentesi SC. Az összecsapásra a gyulafehérvári stadion pályáján kerül sor.