Mezőség ma Olimpia
0 0
Read Time:2 Minute, 36 Second

A kolozsváriak idegenben kezdték menetelésüket az Európa Konferencialigában. Az FK Jablonec otthonában léptek pályára és 1-0 arányú vereséget szenvedett. A találkozó egyetlen gólját Pilar szerezte bűntetőből, az 52. percben.

A találkozót a házigazdák kezdték jobban, Zeleny és Pilar rendre próbára tették Bălgrădeant, a vasutasok kapuját, de az utóbbi résen volt és védett.

A CFR első komolyabb helyzetét a 32. percben jegyeztük, amikor Omrani fejelt a kapu felé.

Az első félidő vége előtt még két kolozsvári helyzetet jegyezhettünk, de sem Omrani sem pedig Culio nem jártak sikerrel.

Szünet után, az 51. percben a kolozsvári kapus tévesen hárított, és Camora, hogy elkerülje a gólt, kézzel ért a labdához, amit észrevett a játékvezető és kiállította a kolozsvári játékost, majd pedig bűntetőt ítélt a Jablonec számára. A tizenegyest Pilar értékesítette.

A kapott gól után a kolozsváriak támadásba lendültek és a hátrány ellenére uralták a mérkőzést. A 65. percben akár gólt is szerezhettek volna, de Bouhema az ellenfél kapusának karjaiba fejelte a labdát.

A mérkőzés 95. percben Costache lőtt kapura, a labda azonban célt tévesztett.

Az Európa Konferencia Liga, D csoportjának másik mérkőzésének eredménye: FC Randers – AZ Alkmaar 2-2.

A D csoport állása: 1. Jablonec 3 p, 2. AZ Alkmaar 1 p, 3. Randers 1 p, 4. Kv. CFR 0 p

Az Európai Konferencialiga D csoportjának (ahol a CFR az érdekelt) a menetrendje a következő:

2021. szeptember 16, 22:00 – Jablonec – CFR

2021. szeptember 30, 19:45 – CFR – Randers

2021. október 21, 22:00 – CFR – AZ Alkmaar

2021. november 4, 19:00 – AZ Alkmaar – CFR

2021. november 25, 22:00 – Randers – CFR

2021. december 9, 19:45 – CFR – Jablonec

Az Európa Liga G csoportjában érdekelt Ferencvárosi TC 2-1 arányú vereséget szenvedett a Bayer Leverkusentől. A csoport másik mérkőzésén a Betis 4-3-ra győzte le a Celticet. A G csoport állása: 1. Betis 3 p, 2. Bayer 3 p, 3. Celtic 0 p, 4. Ferencváros 0 p.