Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 35 Second

A Dési Unirea háza táján a hétvégi vajdahunyadi találkozótól sokat vártak, de keveset kaptak. Dragoş Militaru edző visszatérése nem járt sok szerencsével, sőt mi több, vele az élen a 12. fordulóban az együttes elszenvedte az idei bajnokság legsúlyosabb vereségét, 4-0-ra kaptak ki a Vajdahunyadi Corvinutól.

A Corvinul elleni találkozón várakozáson alul szerepeltek a désiek, pontosabban, leszerepeltek. Ilyen gyengén még nem játszottak az idei őszön, függetlenül attól, hogy hazai vagy idegenbeli mérkőzésről van szó. Egyszerűen, nagy csalódást okoztak, enyhén szólva, mintha nem is léteztek volna a pályán. A hazaiak egy nehéz és fárasztó kupatalálkozó után léptek a játéktérre, miután a hét elején nagy meglepetésre kiütötték a román kupából az éppen kupagyőztes Sepsi OSK-t. A hazaiak nem voltak fáradtak, hanem éppen ellenkezőleg, az Unirea játékosai, akik csak lézengtek a pályán, a 90 perc alatt alig négyszer rúgtak kapura. Nem csoda, ha 4-0 (1-0) arányban kikaptak.

A párharc jól indult a vendégek számára, az első szögletet éppen ők rúgták, sőt az 5.  percben Cristian Chira előtt adódott jó helyzet a Corvinul kapuja küszöbén. Aztán minden „kialudt” a hazai alakulat átvette a kezdeményezést és jobbnál-jobb helyzetet dolgozott ki, többször is próbára téve Claudiu Chindriş dési kapust.

A hazaiak már a 12. percben megszerezték a vezetést, amikor legjobb csatáruk, Marius Coman kb. tíz méterről, óriási kapushiba következtében talált be a hálóba. Szünetig még három nagy helyzetük volt a Corvinul játékosainak, a 44. percben, például, ugyancsak Marius Coman bombája alig pár centivel kerülte el a kaput.

Térfélcsere után is folytatódott a hazaiak „fesztiválja”. Florin Maxim edző tanítványai valósággal lerohanták a désieket, ami három gólban nyilvánult meg.

Az 57. percben Alexandru Neacşu szabadrúgása jutott túl a kapuvonalon, majd a 80. percben újból Marius Coman volt eredményes.

A 87. percben Timotei Mitran lógott meg középpályáról és egészen a kapuig meg sem állt, a vendégek védői csak nézték amint beállítja a 4-0-ás végeredményt.

Miközben a csapatok a temesvári Roman George Cătălin játékvezető kíséretében levonultak a pályáról, a lelátóról többször is bekiáltották Mircea Lucescu mester nevét, aki éppen előző este mondott le edzői pályafutásáról. Tudni kell róla, hogy 1979-ben játékos-edzőként átvette a Corvinul szakvezetését, élcsapatot kovácsolva hazai labdarúgásunkban.

Az Unirea a következő felállitásban szerepelt: Claudiu Chindriş – Alex Negrea (59 Claudiu Zamfirescu), Kereki Mihály, Daniel Pop, Alex Şuteu – Victor Stancovici (80 David Pruteanu), Adrian Pop, Cristian Chira, Florin Blaj (59 Sergiu Ciocan) – Denis Golda, Alex Piftor (75 Gabriel Fulga). Edző: Dragoş Militaru. Fel nem használt cserék: R.Pop, A. Trip, Georgiu, Vl. Stancovici, Zanc.