Superliga RMDSZ népírtás Dés Kemény
0 0
Read Time:1 Minute, 35 Second

A Liga III, 8. fordulóban sorozatban az ötödik győzelmét aratta a Dési Someşul. Miután a tizedik csoportban az első három menetben egy pontot sem szerzett, a folytatásban valósággal megtáltosodtak a nagybányai Dan Şomcherechi edző tanítványai és szombat délután kipipálták az ötödik sikerüket. A révkolostori pályán lebonyolított találkozót végig a désiek uralták, habár az első 45 perc gól nélkül fejeződött be. A sáros talaj meghatározta a játékot, mindkét alakulat inkább hosszú labdákkal próbálta megközelíteni az ellenfél tizenhatosát, de eredménytelenül. A Someşul csatárainak lett volna lehetősége betalálni a szilágyságiak kapujába, de Ferahaoui és Viszics lövései mindig elkerülték a kaput. Az utóbbi, azonban, a hétvégén is megtette kötelezettségét (mint mindig ezen az őszön, de a tavalyi évadban is) és tércsere után kétszer is betalált a vendégek hálójába. Az első találat az 55. percben, míg a második a 77. percben született, de akár 3-0 is lehetett volna, ha a   hajrában ugyancsak a szerb csatár nem puskázik el egy kitűnő helyzetet.

Mérkőzésről-mérkőzésre javult a Someşul játéka és megjött a góllövő kedve, különösen miután az idény első három fordulójában vesztesen hagyta el a pályát. Jelenleg felkúsztak a táblázat harmadik helyére és amint azt őszintén bevallották a 2017-ben alakult klub vezetői még feljebb akarnak jutni.

A zilahiak 45 percig bírták az iramot, majd az első gól után teljesen összeestek. Az első félidőben még akadt két helyzetük, de aztán akarva-akaratlanul átadták a kezdeményezést a hazaiaknak. Jóformán az összecsapás sorsát egyedül egy klasszis és jó formában levő Viszics döntötte el. Iránta már több II. ligás klub is melegen érdeklődik, de egyelőre még szerződése van a désiekkel.

1Lotus Băile Felix861121 – 7 (14)19WWWWD
2Minaur Baia Mare861121 – 10 (11)19WDWLW