szabadnapos rendőrség győzelem
0 0
Read Time:1 Minute, 30 Second
Barátságos mérkőzés / Fotó: FC_UNIREADEJ_OFICIAL

Tíznapos erőnléti felkészülés után a hétvégén elkezdte az idei tél előkészítő mérkőzések sorozatát a Dési Unirea labdarúgó csapata. Ellenfelük jó ismerősük, a II. ligás társuk, a FC Hermannstadt volt. A szászfenesi műfüves pályán lebonyolított barátságos találkozót a nagyszebeniek nyerték meg 1-0 (1-0) arányban. Az összecsapás egyetlen gólját Silviu Balaure szerezte a 39. percben. A désieknek is volt lehetőségük gólszerzésre, de Manole és Cocian ezeket nem használták ki.

A meccs végén Dragoş Militaru edző meg volt elégedve tanítványai szereplésével, kiemelve, a gyakori cserék éppen a tavaszi idényre készülő legjobb tizenegy kialakulását szolgálják, ezért inkább a játékosok közötti kapcsolatok elmélyítése volt a fő cél és nem az eredmény. Figyelembe véve, hogy ez volt az idei esztendő első találkozója, a szebeniek elleni vereség nem kell gondot okozzon, fontos, hogy a bajnokságban szerepeljenek jobban. Ne feledjük, az FC Hermannstadt a másodosztály egyik élcsapata, amellyel szemben az őszi menetben az Unirea hazai pályán döntetlent ért el.

A hétvégi mérkőzés az alábbi felállitással kezdték a désiek: Răilean – Chira, Kereki Mihály, Burdeţ, Ionuţ Rus – Alex Militaru, Cătinean, Adrian Pop, Manole – Fl. Blaj, Cocian. A második félidőben még pályára léptek: Raul Papp –kapus, Chindris, Daniel Pop, Peter, Mészáros Eduárd, Popescu, Frăsinean és Vlad Bogdan.

A Dési Unirea következő ellenfele a III. ligában szereplő Tordai Sticla Arieşul. A barátságos meccsre január 28-án, pénteken kerül sor a nagyiklódi műfüves pályán.