Kemény Csicsergők KIFOR stadion
0 0
Read Time:2 Minute, 18 Second
Debeljuh akció közben / fotó: Riti József Attila

A felső házi rájátszás 3. fordulójában, a Kolozsvári CFR 1907 hazai pályán fogadta a FC Argeșt és 2-0 arányú győzelmet aratott. A gólokat Debeljuh (23. perc) és Dugandzic (84. perc) szerezték.

A vendégek az esélytelenek nyugalmával érkeztek Kolozsvárra, remélve, hogy legalább egy pontot összeszednek. A dél romániai kiscsapat esélyeit az is rontotta, hogy több alapjátékosuk eltiltás vagy sérülés miatt hiányzott.

A kolozsváriak már rögtön a mérkőzés elején nyomást gyakoroltak a vendégekre, az első helyzetük a 8. percben érkezett, amikor az ellenfél kapusa, Greab hárította Debeljuh fejesét.

Egy perccel később a vendégek oldalán is jegyeztünk egy gólhelyzetet amikor Tănase elvégzett egy szabadrúgást, de Hindrich Otto könnyűszerrel elkapta a labdát.

A 14. percben Omrani a büntetőpont környékén kapott labdát, de lövése pontatlan volt és az állás nem változott.

A 16. percben Debeljuhhoz jutott a labda, aki lőtt, de a labda a gyepen pattant, így nem számított gondot az Argeș kapusának.

A 23. percben már nem tévedett Debeljuh, aki elhalászta a Joao Miguell hazaadott labdáját és könnyűszerrel lőtte a hálóba.

Az első félidő 36. percében újabb vasutas gól születhetett volna, amikor Burcă fejelte kapura Păun beadását.

A félidő hajrájában a vendégeknek is jutott egy helyzet, amit Said nem tudott értékesíteni.

Szünet után kissé ellaposodott a mérkőzés, egészen a 77. percig semmi érdekes sem történt. A 77. percben, egy semmit nem mondó helyzetben Tofan csúnyán lerúgta Bordeianut így habozás nélkül kiállította a játékvezető.

A 82. percben Petrila lőtt egy nagyot, kapu felé és ezzel előrejelezte a CFR következő gólját, mely a 84. percben érkezett.

A 83. percben Petrila – Deac – Sigurjonsson összjátékából egy újabb vasutas helyzet született.

Egy perccel később, a 84. percben Petrila a Deactól kapott labdát átemelte az ellenfél kapusán, ahol résen volt Dugandzic és a hálóba továbbította.